Którą płytę zostawić a którą sprzedać i za ile?

(Darekskoczek8) #1

Witam. Obecna sytuacja sprawiła że zyskałem płytę główną a mianowicie Gigabyte GA-946-DS3. W komputerze posiadam zainstalowaną płytę tego samego producenta tyle że model GA-G31M-ES2L. Którą płytę lepiej sprzedać i za ile? Obie są używane nie więcej niż dwa lata. Proszę o pomoc.

(DiamondBack) #2

Zostaw sobie GA-946-DS3 a za drugą dostaniesz raczej grosze więc lepiej złóż sobie np home media serwerek :wink:

(Darekskoczek8) #3

A możesz mi powiedzieć czy ta płyta obsługuje normalnie pamięci 800Mhz? Bo wg danych na stronie producenta obsługuje do 667 :expressionless: To prawda? Moja G31M-ES2L Ma 3GB ram 800MHZ i ładnie śmiga...

(system) #4

GA-G31M-ES2L nowocześniejsza i nowsza rocznikiem (2009). Lepiej też wyposażona i przystosowana do Windows'a 7. Ta druga, czyli GA-946-DS3 (rocznik 2007) nie wspiera pamięci 800 MHz, warta zero. Zdecydowanie radzę zostawić sobie GA-G31M-ES2L.

(DiamondBack) #5

Gorsza karta dźwiękowa. Mniejsza fizycznie. Mniej portów RAM. Nie jest warte te parę MHz więcej kosztem samej płyty. Ja bym brał starszego ale poważniejszego brata :wink: