Którą sztukę walki wybrać?

Tak jak w temacie mam delemat co do wybrania sztuki walki w jakiej mam trenować. Wszystkie mi się podobają i nie wiem na co się zdecydować:

kung-fu ma fajne style

karate jest popularne i ma fajne odznaczenia (pasy) można się pochwalić :slight_smile:

capoeira fajnie wygląda i jest ciekawa

crav-maga jest dobra do obrony

boks niezbyt skuteczny jak nam najman zaprezentował :slight_smile:

kit boksing - ciekawy i dosyć skuteczny

Więc sami widzicie, że wybór jest duży, nie wiadomo jakie jeszcze są :slight_smile:

Więc szukam czegoś najskuteczniejszego.

Czekam na odp.

Z góry thx

Zależy też od tego, jak bardzo jest Ci to potrzebne i na ile jesteś w stanie się poświęcić. Ja wybrałbym capoeirę lub krav-maga. Capoeira dlatego, że jest widowiskowa i bardziej dla popisu można by tego używać, bo na ulicy ciężko zrobić coś, co potrzebuje miejsca jakby nie patrzeć ^^ a Krav-maga dlatego, że jest skuteczna w samoobronie, więc dasz radę na ulicy :stuck_out_tongue:

ja polecam styl węża niezwykle zwinne uniki i skuteczne praktycznie nie zauważalne przez przeciwnika ciosy :lol: albo styl pudziana tylko wtedy musisz się dokoksować :stuck_out_tongue:

a tak na poważnie to ten caly kit boksing(napewno to tak się nazywa?) jest całkiem skuteczny raczej bo mój kumpel 3 lata już to ćwiczy(i krav-mage ) no i nie znam takiego co mu podskoczy :wink:

Ta będzie zdecydowanie najlepsza dla ciebie :arrow: wciskanie kitu na na temat boksu i nie wymaga zbytniego wysiłku fizycznego :stuck_out_tongue:

proponuję Sambo

Zdecydowanie teakwondo lub mui tai. Zaawansowane sztuki walki z widowiskowymi pokazami w stylu Jean-Claude Van Damme’a.

chodzi mi o coś takiego co bym przed każdym mógł się obronić niezależnie od wieku i masy i od liczby, i że by mi nikt nawet się nie ośmielił podskoczył

Takie rzeczy to tylko w erze…

Widze że się nakręciłeś walką ostatnią :d najgorsze jest właśnie takie coś, pół życia nic nie robić a potem w pare dni chcieć osiągnąć to nad czym inni pracują kupe czasu, albo przynajmniej mają do tego jakieś predyspozycje, czy chociaż porządną postawę, bo to co Ty tutaj prezentujesz to można by ująć słowami “wiem że nic nie wiem ale chcę wiedzieć, to jak będzie? Zrobicie wszystko za mnie? bo ja nawet nie wiem w sumie czego chcę”

Jeszcze nic nie zrobiłeś a już chcesz się wziąść za całą armie ludzi i wszystkich rozwalić.

Napierw musisz coś zacząć trenować, siedzeniem przed komputerem nic nie osiągniesz.

kotkedzior , naucz się wykopu z półobrotu z wyskokiem , a na pewno każdy się przestraszy hehe

sporty walki na poważnie uprawia się nie do bójek czy samoobrony ale dla - uwaga uwaga! - dla sportu! ćwiczysz dla siebie i współzawodnictwa na ringu, macie - jasne zasady, walki fair, bezpieczne i kontrolowane. I nie ważne gdzie pójdziesz - czy na karate, krav- mage czy inne shaolin taj pej dzikie węże - pierwsza zasada to unikać konfrontacji za wszelką cenę.

I jak ktoś słusznie zauważył - efekty są widoczne po miesiącach treningów, gdzie poza sprawnością fizyczną liczy się predyspozycja psychiczna i wola do regularnych ćwiczeń. Osobiście nie wróżę Ci kariery i sukcesów…

Hah, wyrobienie pozwolenia nie jest takie łatwe a co do wypowiedzi kotkedzior’a żadna sztuka walki nie wygra z siłą i masą jak to z resztą podczas walki Pudziana widzieliśmy xD

Chce tutaj kolegom uświadomić, że dużo już ćwiczyłem walk we własnym zakresie i dużo o każdej czytałem więc psychikę mam już troszkę wyrobioną. Dowiem się lepiej jeśli czegoś spróbuję. Tylko jak już mówiłem nie wiem na którą walkę się zdecydować. Nie chodzi mi tutaj ani o zdobywanie medali na turniejach, ani o wywoływanie bójek, chcę tylko obronić się przed niepożądanym napastnikiem w różnych miejscach. Uczyłem się crav-maga nawet mi się podobała, ale nie ma żadnej większej techniki, przy czym staje się nudna i traci się zaangażowanie.

Także proszę was doświadczonych kolegów o podanie mi konkretnej sztuki walki, która by spełniała ww kryteria.

Ale zdecyduje się na klub w którym jest połączenie boks, kick-boxing, K-1 i muay thai

albo crav-maga

ale bardzo podoba mi się capoeira lecz jest bardzo trudna

albo to nie szczęsne karate :slight_smile: no nie mam mojęcia

“capoeira” jest only na pokaz, to jest bardziej forma tańca niż walki. Pokazy może wyglądają fajnie, ale w praktyce nic ci to nie da.

Dodane 14.12.2009 (Pn) 15:51

Heh qF3r , 2 minuty szybszy xD

Teoretyk - amator, nic gorszego w tej dziedzinie nie ma :stuck_out_tongue:

po co te nie potrzebne kłótnie, nie obrażajmy się nie potrzebnie

Dodane 14.12.2009 (Pn) 19:24

Ok czyli Krav Maga by była najlepsza do obrony.

Dodane 14.12.2009 (Pn) 19:29

oglądałem film “tylko dla najlepszych” czy jakoś tak, to tam gość ich uczył capoeiry i nie źle się przed gośćmi bronił, wiem że to film ale mimo wszystko…

Polecam Karate Shotokan.

Ćwiczę tę sztukę walki kilka lat i muszę powiedzieć, że jest skuteczna. :slight_smile:

niby tak

Dodane 14.12.2009 (Pn) 20:33

Dobra, ostateczne głosowanie kto za czym jest :?

Dodane 14.12.2009 (Pn) 20:33

krav maga

Dodane 14.12.2009 (Pn) 20:34

ksw

Coś na czasie:

Fedor Emelianenko

looknij to koleś jest mistrzem Samba bojowego:

http://www.youtube.com/watch?v=oDw3tUuoLpM

Muay Thai MT

BJJ Brazylijskie Jiu Jitsu