Która wersja najlepsza?

(Sebastianp88) #1

Witam

Ostatnio pytałem się was Drodzy Koledzy Specjaliści jak prawidłowo nagrać linux; z tym problemem już sobieporadziłem. Dzisiaj na wykładzie profesorek spytał się mnie jakiego linuxa używam - odpowiedziałem że FEDORA CORE 5. Z zdziwieniem spojrzał na mnie i powiedział że na moim miejscu przenióśł by się na nieco starszą wersje tj. 4 z tego względu że tak posiada już dużo sprawdzonego i spolszczonego oprogramowania oraz jest (jego zdaniem) najbezpieczniejsza - posiada najmniej dziur systemowych itd. Stwierdził także że poczekałbym przynajmniej pół roku aby sprawdzić "na skórze innych" czy jest to bezpieczny system. Koledzy stwierdzili że oni korzystają z inncy systemów takich jak AUROXitd. Na pytanie którą wersje Fedory by mi polecili nie umieli odpowiedzieć. Dlatego proszę was abyście pomogli mi. Czy mam pozostać przy obecnej wersji czy zmienić na starszą ??

P.S.

Zaczynam dopiero bawić się linuxem :frowning: a już profesorek sypie zadaniami pod linuxa. Proszę o jak najszybszą odpowiedz na teą wiadomość

Z góry dziękuję wszystki i pozdrawiam

My Force Be With You 8)

(Duch) #2

ja mam Fedorę 5 i nie narzekam ani trochę! czy jest bezpieczna to trochę dziwne pytanie... przecież to nie Windows!

oprogramowania jest tysiące i nie posiadam żadnego in english... wszystko po naszemu! więc poleć profesorkowi przetestowanie najnowszej wersji bo chyba się zasiedział w 4 :diabel:

(system) #3

Zdecydowanie zostań przy FC 5. Moim zdaniem nowsze oprogramowanie = większe bezpieczeństwo.

(Zhao Zhuxi) #4

Niekoniecznie. Swego czasu sporo się naczytałem niepochlebnych opinii o FC5, ma podobno dużo więcej błędów. Ogólnie, z tego co się zorientowałem, jeśli chodzi o dystrybucje oparte na Red Hacie - im wcześniejsza, tym lepsza.

(system) #5

w sumie masz racje, po RedHatach raczej nie można się spodziewać niczego dobrego. Skoro FC4 wytrzymała u mnie 2 tygodnie, to ciekawe, ile by FC5 wytrzymało :lol: :twisted: ?

(Chomik) #6

Nie słuchaj profesorków. Oni często są maniakami. A nie trudno jest mówić o linuksie jak się go zna na wylot. Wtedy można narzekać i szukać dziur. Jak jesteś początkujący to:

1. Zainstaluj sobie Linuxa SuSE 10.0 (10.1 już w drodze) bądź Mandriva 2006

albo

1. Aurox 11.1 - bo ma spolszone manuale

Osobiście uważam, że nie ma lepszej dystrybucji niż SuSE

(Sebastianp88) #7

Dziękuję wszystkim za pomoc - wasze opinie mi się przydały. Nad dystrybucją to się zastanowię. leczy chyba jej nie zmienie. Moze jednak zmienie na 4; ale to też jeszcze nic pewnego.

Raz jeszcze dzięki