Którą wersję 7'emki wybrać? (specyfikacja)

Prosze by ktoś według tej spedyfikacji dobrał mi odpowiednią wersje systemu.Oto spec.:

Producent procesora Intel

Klasa procesora Core 2 Duo

Kod procesora T5800

Częstotliwość taktowania procesora 2 GHz

Częstotliwość szyny FSB 800 MHz

Pamięć podręczna [L2 Cache] 2 MB

Technologia Mobilna Centrino

Zainstalowana pamięć RAM 3072 MB

Typ pamięci RAM DDR 2

Maksymalna wielkość pamięci RAM 8 GB

Pojemność dysku 250 GB

Producent karty graficznej nVidia

Model karty graficznej GeForce 9600M GT

Pamięć karty graficznej 512 MB

Laptop hp z serii dv5 Windows Vista Home Premium 32bit OEM(preinstalowany na kompie)SP1

…dodatkowo chciałbym sie zapytac co bedzie z oprogramowaniem do kamery, czytnika biometrycznego. góry dziekuje za odp.

Windows 7 Home Premium 32-bit

Procesor obsługuje 64bit, ale masz 3GB ramu więc za dużo na tym nie skorzystasz (64-bit potrzebuje więcej RAMu)

Na 32bit większość oprogramowania powinno działać bez problemu, także to, które wymieniłeś. (kolejny powód żeby brać 32 bitowy system)

Jakbyś wziął system 64 bitowy to mógłby być z tym problem.

Jeśli chodzi o pytanie BOX czy OEM, to OEM bierz jeśli nie planujesz zmiany komputera. OEM przypisuje się do twojego sprzętu. Natomiast jeśli chcesz zmienić komputer w najbliższym czasie to bierz BOX.

Jeśli kupisz wersję BOX to będziesz miał 2 płyty instalacyjne (32 i 64 bit).

A czy moge kupic Windows 7 HP BOX UPGRADE ? Czy pasuje to do mojego systemu?Bardzo zależy mi na tym by zachowaly sie wszystkie pliki na dysku.

Pierdoły pociskasz. U mnie na PC mam obecnie Windows 7 Pro 64bit i wszystko działa bardzo dobrze. Programy na 32 bity również

Nieprawda. Sam też używam win7 64 bit. Wiele firewalli nie działa w 64 bit, nie możesz wgrać sterowników niepodpisanych cyfrowo, oprogramowanie do niektórych urządzeń nie działa. Oczywiście większość producentów zaktualizowała oprogramowanie i stery, ale niektórzy nadal nie. Niektóre programy 32-bitowe nie będą działać i trzeba się z tym pogodzić. Ale wiele z tych niedziałających ma odpowiedniki 64 bitowe.

Do użytku domowego z własnego trochę doświadczenia polecałbym Windows 7 Home Premium

3 GB RAM-u też będzię działał Windows 7 Home Premium x64 (zalecane minimum przez Microsoft dla Win7 x64 to 2GB), uważam że ma to sens gdy komputer dysponuje 4GB RAM-u lub więcej.

Jeżeli masz taką możliwość i planujesz w przyszłości zwiększyć ilość posiadanej pamięci RAM do 4GB lub więcej to nie zastanawiaj się tylko bierz system 64 bitowy (32 bitowy system zaadresuję maksymalnie do 3,5 GB RAM)

Mój brat posiada laptopa z systemem Windows 7 Home Premium x64 i jeszcze nie zdażyła sią sytuacja żeby żaden 32-bitowy program nie zadziałał w tym systemie.

Jeśli chodzi o kamerę, czytnik biometryczny - to jest szansa że system sam wykryje te urządzenia, jeżeli nie to będziesz musiał poszukać sterowników do Windows 7 na stronach producenta laptopa. A gdy dysponujesz tymi od Visty to jest naprawdę bardzo duża szansa że zadziałają one też w Windows 7

Ewentualnie możesz sprawdzić konfigurację swojego komputera tym narzędzięm od Micorostu oto link

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … de-advisor

Windows 7 Home Premium PL UPGRADE 32 I 64 BIT BOX.

Cena na Allegro ok. 200 zł.

Pozdrawiam.

Hmm…wybór wersji 7 zależy od tego do czego będziesz komputer wykorzystywał. Jeżeli wyłącznie do użytku domowego to bierz Windows 7 Home Premium Box. Przy zmianie laptopa będziesz mógł wybrać sprzęt bez systemu lub zwrócić system, ten Windows nie będzie w żaden sposób związany z komputerem, będziesz miał obie wersje (x32 i x64). Moim zdaniem jednorazowy wydatek się opłaca. Jeżeli chciałbyś obciąć koszty to polecam Upgrade. Tylko ja osobiście wystrzegam się sprzedawców na Allegro. Wolę nie ryzykować, że soft jest podrabiany.

@parasite85 dzięki, Twoja odpowiedź bardzo mi pomogła.Ja również wystrzegam się sprzedawców z Allegro i szukam po sklepach ^^No to już wiem i chyba wezmę Windows 7 Home Premium PL UPGRADE BOX.W sumie kompa na razie nie mam zamiaru zmieniać, a pakiet Home Premium mi całkowicie wystarcza także…Temat można zamknąć.

Z tego co wiem wersję upgrade można używać tylko w wypadku posiadania na komputerze, na którym ma być instalowana licencji na wcześniejszą wersję systemu - Vista lub XP.

Tak, będzie mógł zwrócić soft z lapa jeśli weźmie pełną wersję (nie upgrade). Jeśli chce obciąć w tej chwili koszty to Upgrade, ale niestety wtedy będzie potrzebował poprzednią wersję systemu - którą nawiasem mówiąc na tym lapku posiada:)

Więc wszystko jest OK.Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam hubx