Którą wersje wybrać? x64 czy x86

Witam!

Mam pytanie odnośnie wersji systemu zakupiłem wersję BOX Win 7 Proffesional.

Chciałbym ją zainstalować ale nie wiem która wersja będzie lepiej pracować na moim sprzęcie?

Płyta: ASRock 775 Dual-VSTA

Procek: P4 3.2 (2 procesory logiczne) nie wiem jak to się w skrócie nazywa

Ram: 2GB DDR2 667mhz

Grafika: GeForce 7600 GS 256/128 DDR2

Komputer jest używany do komunikatora, muzyki, internet, gra counter strike, czasem jakiś film.

I nie wiem która wersję wybrać procesor obsługuje 64bit i z tego co wiem lepiej by pracował z systemem 64bitowym ale pozostaje kwestia tego iż mam tylko 2GB ramu.

Postanowiłem zaczerpnąć jakiś fachowych porad na forum.

Pozdrawiam!

sprzet troche słaby jak na 64bitowy system ,oczywiście to tylko moje skromne zdanie :slight_smile:

Wszystko zależy od tego czy planujesz w przyszłości do tego komputera wrzucić dodatkową pamięć (tak żeby było >4GB). Jeśli nie to polecam Ci system 32-bit.

p4 jest 32 bitowy więc nie zainstalujesz systemu 64 bitowego

Akurat ten procesor obsługuje 64bity :wink:

No ale jak lud przemówił to instaluje x86, dzięki!

Dla twojego sprzętu system 32bit, instalowanie na tym WIN7 moim zdaniem jest pozbawione większego sensu ale jak już masz to dokup RAMu…

32bit ponieważ 2gb ram to za malo jak na 64bit

Na razie zainstaluj 32 bit, a jak wpadniesz na pomysł powiększenia ilości RAMu to wgrasz 64 bit :smiley: chyba że nie chcesz formata robić przez kilka lat :stuck_out_tongue:

Czemu za mało?

Mi sam Win7 HP64, pobiera 1gb pamięci…z czterech.

Jeśli do tego dochodzi zarządzanie pamięcią, które zwalnia część zasobów przy uruchamianiu bardziej zasobożernych aplikacji to nie wygląda to źle.

Do tego… różnica w pobieraniu pamięci w wersjach win 86 i 64 to mniej więcej 400mb.

Więc przy posiadaniu odpowiedniego procesora, który autor tematu posiada, czemu nie skorzystać z systemu w wersji 64?

Na starym athlonie, z 2gb ddr2 800hz ramu na pokładzie, również korzystałem z Visty 64 i nie poczułem z tego powodu żadnych nieprzyjemności w trakcie:)

Tak, tylko po cholerę na taki sprzęt x64? Żeby był? Żeby udowodnić, że się da? Tutaj spokojnie wystarczy x86, a od 4 +GB ramu można myśleć o x64.

Po to aby jego system pracował wydajniej.

Skoro “taki sprzęt” ma do zaoferowania więcej, to należy to wykorzystać.

Pamięć operacyjna to nie wszystko.

Nie sądzę, żeby coś tu ,miało do zaoferowania więcej". Uważam że w tym przypadku większą wydajność uzyska się na x86.

Zdecydowanie x86, x64 nie opłaca się instalować dla 2gb. Jeżeli chcesz mieć x64, dołóż jeszcze przynajmniej 2x1024mb

Na taki sprzęt x64.