Które aktualizacje Visty są konieczne a które nie?

Witam

Jestem szcześliwym psiadaczem laptopa HP Pavilion z zainstalowaną orginalnie Vistą. Ostatnio dzwoniłem do pomocy technicznej HP ponieważ ciągle po uruchomieniu komputera proses explorer.exe obciąża procesor w 50%. Dopiero po jego wyłączeniu w menagerze zadań i ponowym właczeniu (nowe zadanie) zaczyna być wszystko ok. Pan z HP powiedział mi że przyczyną takiego zachowania jest najprawdopodobniej któraś z aktualizacji Visty (że mój przypadek nie jest pierwszy) i że on nie zaleca aktualiazować wszystkiego co daje microsoft. Może ktoś z was ma wiedzę jakie aktualizacje są konieczne a które można sobie darować lub wręcz są niezalecane. Pytam bo prawdopodobnie bedę musiał zrobić reinstalację systemu, a poza tym mam podobny nowy komputer (też HP z Vistą) i nie wiem co robić z tymi aktualizacjami.

Będę wdzięczny za pomoc.

Instaluj tylko krytyczne aktualizacje :wink:

albo w ogóle ich nie instaluj :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: tylko service packa

A service Pack to co to jest jak nie zbiór aktualizacji + dodatki?

No tylko skąd będę wiedział że jedna aktualaizacj ajest konieczna (krytyczna) a inna nie. Pamiętam że jak nie instalowałem zadnej aktualizacji na poczaku przez jakiś tydzień uzytkowania to co chila mialem jakies błedy i komunilkaty że kolejny uruchamiany program przestał działać. Miałem nadzieję że jest jakiś spis :slight_smile: dobrych i złych aktualizacji.