Które odżywki są bezpieczne?

Planuję chodzić na siłownie i brać odżywki. Chcę wiedzieć które są bezpieczne a do których sie lepiej nie dotykać.

Chodzi mi o ich wady i zalety

ja osobiście w ogóle nie polecam odżywek

dla mnie najlepsza jest własna praca

a nie speed na odżywkach

w jakim jesteś wieku? odywki w zasadzie wszystkie są bezpieczne, wszyscy tylko krzyczą, że to tamto… Najlepiej, z miesiąc, dwa ćwicz bez niczego, później zdecyduj czy wolisz przybrać na masie, czy wyrzeźbić.

Kubuś

Pysio

:stuck_out_tongue:

Na masie to ja przybieram bez chodzenia na pakernię. :smiley:

A najlepsza i najzdrowsza to odpowiednia dieta . Bez dopalaczy.Od samego początku.

Najgorsze co mogłeś zrobić to zadać takie pytanie tutaj albo kolesiom z osiedla. Takie coś stosuje sie odpowiednio do wieku , wagi , zdrowia, itp.

Pod nadzorem jakiegoś trenera/instruktora który wie co i jak.

I poczytaj

:arrow: http://www.kulturystyka.org.pl/modules/ … toryid=230

Znam gościa co za odżywkę stosował pajdę chleba ze smalcem.

:smiley:

kiedyś czytywałem magazyn kulturystyczne i tam pisało żeby początkowo niestosować tych odżywek dopiero po kilku miesiącach można po to sięgnąć

pozatym pytanie które są bezpieczne jest takie teges …

wszystkie są bezpieczne skoro są sprzedawane bez recepty … ( oczywiście jak się zachowuje umiar w ich spożywaniu )

ale z odżywkami jest pare chaczyków :stuck_out_tongue:

przedeswzystkim czy one pomagają czy tez nie są podzielone zdania … jedni twierdzą że pomagają a inni że lepszym wyjściem jest odpowiednia dieta :stuck_out_tongue:

ja się zaliczyam do tych drugich :slight_smile:

wkońcy w tych odżywkach tak naprawde niema nieczego czego niema w jedzeniu :stuck_out_tongue:

no ale z drugiej strony jeśli ktoś ma zamiar pakować ale niema zamiaru przestrzegać surowej diety to wtedy można to wcinać :stuck_out_tongue:

kolejny chaczyk też jest taki że trzeba uważać co z czym się miesza bo moga się niektóre suplementy neutralizować nawzajem :stuck_out_tongue:

no i przedewszystkim nalezy brać to co jest nam potrzebne a nie to co tańsze :stuck_out_tongue:

ze swojego doświadczenia stosowałem niegdyś l-carnityne

i tak szczerze to niebyło różnicy :stuck_out_tongue: zamiast to żreć poleciałem pare razy na saune i efekty znacznie lepsze :slight_smile:

Don_Corleone Jaki wzrost, waga, wiek, obwód w bicepsie, klatce obecnie masz?

Jeśli chodzi o odrzywki to wszystkie są bezpieczne tylko, że na nich daleko nie zajedziesz wszak najlepszym sposobem jest pochłanianie jak najwiekszych ilości naturalnego pożywienia(Mleko, kluski, kasza, ziemniaki, jajka, warzywa, fasola)

  • dobór odpowiedniego obciążenia, ilość serii, dni w tygoniu, godzin itp rezultaty moga pojawić się wcześniel lub póżniej zależy to też od genów.

A jeśli masz zamiar brać sterydy to wymienie ci kilka minusów:

Bezpłodność lub problemy ze zrowiem twoich dzieci, krosty-pryszcze wszędzie, wielka “■■■■”, w wieku 3X-4X czeste wizyty u lekarza :wink:

Sauna dostarcza skadników pokarmowych organizmowi potrzebnych do rozwoju tkanki mieśniowej :?

Zaiste ciekawe, jak już to pomaga sie pozbyć tych szkodliwych dla organizmu

Znaczy ogólnie to chodzi o mojego brata. Ma 16 lat ( w sierpniu będzie miał 17), ok. 160 cm wzrostu, waga to ok. 60 kg. Obwodu nie znam, więc napiszę później.

On chce brać te Odżywki, żeby szybko mięśnie się powiększyły i koledzy go namawiają.

Tu trzeba czasu, cierpliwości, chęci to nie jest takie hop siup jeśli ma zamiar na sucho…

To lepiej pilnuj braciszka aby nie sięgnął przypadkiem po “dopalacze” pod wpływem kolegów.

Po odżywkach nie ma super efektów bez diety.

Jak ktoś chce np. zdobyc masę mieśniową i zacznie brać odżywki typu gainery itp. ale nie będzie miał dobrej diety to taka odżywka dużo mu nie pomoże. Takie odżywki są jako uzupełnienie diety a nie zastępują jej. Ale jak chce zacząć ćwiczyc to po co odrazu brać odżywki? Lepiej zaczekać 3miesiące, napoczątku mieśnie same rosną bez żadnych wspomagaczy. Oczywiście już jak masz kase możesz sobie kupic jakiegoś gainera.

Ja mam pytanko związane z tematem. Omówiliśmy sie z kumplami że pochodzimy trochę na siłownię tak dla własnej przyjemności ale nigdy nie byliśmy i takie chucherka z nas. Ja mam wzrost 178 i 65 kg a oni gdzieś 160 i 40 kg. czy możemy iść normalnie na siłownie czy zostaniemy wyśmiani?od czego zacząć?jak ćwiczyć?oczywiście bez żadnych chemikaliów

Złączono Posta : 14.05.2007 (Pon) 14:34

Może znacie jakieś forum stronę na którym będzie opisane krok po kroku co i jak

Dlaczego :?:

Od rozgrzewki w miejscu

Najlepiej :wink:

Po Pierwsze jestem dość słaby

Po drugie chudy

no i po 3. ide pierwszy raz

Odzywki to troche wyrzucanie pieniedzy w błoto. Systematycznosc + samodyscyplina + odpowiednia dieta da ci to samo. Jak masz mniej niz 20 lat to najlepiej w ogóle nic nie brac, miesnie i tak dosc szybko rosną, a w krwi jest duzo testosteronu. Jak zalezy ci na dobrej jakosci miesniach i ładnej, proporcjonalnej rzeźbie to tylko ciezka praca ci to da a nie odzywki czy sterydy. Dopiero pozniej mozesz wspomagac sie delikatnie odzywkami. No a jak chcesz wygladać jak knur i umrzec na zawal w wieku 50 lat to bez sterydów sie nie obejdzie.

Żadne nie są dobre.

No chyba że naturalne.

A tak w ogóle po co to ćwiczyć i wyglądać jak kaleka np. taki Pódźan, to brzydko wygląda. Ja to ćwiczyłem miesiąc :smiley: ale to nudne, i wyglądam normalnie, a i tak siły mam dość sporo.

Jeszcze takie wyrzeźbione mięśnie to rozumiem, ale grubas łapa 40 cm to ohyda.

Jeśli chodzi o wpływ na zdrowie, to bzdura.

Coś mi się wydaje, że nie rozróżniasz odżywek od sterydów :?

mztswk , rozróżniam, ale odżywki to tez sztuczne i nie daleko od steryd, które są używane w szpitalach. Oba będę sztuczne. Najlepiej naturalnie to chociaż mięśnie będę oddawać silem, a nie mięśnie będę a siły nie.

A tak w ogóle to po co ten temat? Już takich tematów parę było.

fiesta

pisałem o lcarnitynie :stuck_out_tongue: a ona wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej :stuck_out_tongue:

Ale jak moge ciezką pracą do tego dojść, jak jestem chudy jak szypior? Mam 18 lat, 184 cm wzrostu i tylko… 65 kg :confused: Mam najprawdopodobniej szybkie spalanie jak brat, naturalnie nie da sie przytyć… a tak na siłę to też nie zdrowo jeść, bo żołądek w końcu “wysiądzie”… W sumie miesnie mi rosną, ale co z tego, jak nie widać w ogóle mieśni brzucha i klatki piersiowej i ostatnie żebro mi widać z przodu… ;| Więc tez jestem zakłopotany, bo też zamierzam brać odżywki - NIE STERYDY… tylko też nie weim co