Które programy mogę odinstalować? / Problem z zacinającymi się filmami na Notbooku / Brzydkie kolory zdjęć i jakość


(system) #1

Witam, otóż mam 3 problemy. Kupiłam Notbooka Aspire One D257 - 10ws na olx i mam tutaj trochę programów i nie wiem, które są potrzebne a, które mogę odinstalować, żeby nie zawalały miejsca. Dodaję screena tych programów.

2 problem to taki, że kiedy włączam jakiś film to jest opóźnienie głosu i strasznie się muli i tnie, pobrałam ADVANCED codes, wyszukałam w internecie, że może pomóc, nie wiem. A 3 problem to taki, że kiedy oglądam jakieś zdjęcia np. na instagramie to strasznie brzydka jakość ich jest i kolor, takie jasne.. a na telefonie są ładne żywe kolory i jakość, bo te zdjęcia mają ładną jakość a na moim nb brzydką i nie wiem czemu. Wydaje mi się, że na filmach te kolory też nie są ładne. Na ekranie mam też małą czerwoną kropkę, widać ją tylko na czarnym tle.

1.png


(Veers) #2

Zacznę od końca: ta mała czerwona kropka - to prawdopodobnie uszkodzony piksel matrycy. Co do “brzydkości zdjęć i filmów” - to cóż - znowu podejrzenie pada na fakt, że twój telefon ma lepszą matrycę niż Acer. Możesz pokombinować z ustawieniami, ale jeśli masz telefon który ma matrycę AMOLED lub IPS - to z tej matrycy TN w Acerze nic więcej nie wyciągniesz.

Co do mulenia filmów - wypowiadał się nie będę - bo generalnie do tego służy mi sprzęt stacjonarny, za to opóźnienie głosu - może mieć sporo przyczyn: ja bym usunął wszystkie kodeki, i zainstalował VLC - jeśli tam będzie podobny efekt - to trzeba będzie przyjrzeć się sterownikom.

Co do programów - to ja bym wywalił:

  • Acer Screen Saver

  • McAfee WebAdvisor

  • Microsoft Silverlight

  • Welcome Center

Dodatkowo - zajrzałbym do działu Bezpieczeństwo i wykonał instrukcje z przyklejonego topica “Obowiązkowy skan”.


(Longhorn2009) #3

Gorący piksel można próbować naprawić dociskając dokładnie w tym miejscu matryce ołówkiem (z wyczuciem). Swego czasu naprawiłem tak jeden monitor. Na wyblakłe kolory sposobu nie ma, uroki tanich netbooków. 


(system) #4

A gdzie mam usunąć te kodeki i które to są? Bo nie znam się na tym kompletnie. I gdzie jest ten dział Bezpieczeństwo, bo nie mogę znaleźć. :expressionless:


(rgabrysiak) #5

Kodeki to: K-Lite Code Pack - usuniesz je przez Panel sterowania -> Dodaj usuń programy, a dział Bezpieczeństwo znajdziesz tutaj.


(system) #6

Dziękuję. c:


(system) #7

Zainstalowałam VLC i dalej to samo. :confused: Internet też jakoś muli.