Które programy mogę odinstalować? / Problem z zacinającymi się filmami na Notbooku / Brzydkie kolory zdjęć i jakość

Witam, otóż mam 3 problemy. Kupiłam Notbooka Aspire One D257 - 10ws na olx i mam tutaj trochę programów i nie wiem, które są potrzebne a, które mogę odinstalować, żeby nie zawalały miejsca. Dodaję screena tych programów.

2 problem to taki, że kiedy włączam jakiś film to jest opóźnienie głosu i strasznie się muli i tnie, pobrałam ADVANCED codes, wyszukałam w internecie, że może pomóc, nie wiem. A 3 problem to taki, że kiedy oglądam jakieś zdjęcia np. na instagramie to strasznie brzydka jakość ich jest i kolor, takie jasne… a na telefonie są ładne żywe kolory i jakość, bo te zdjęcia mają ładną jakość a na moim nb brzydką i nie wiem czemu. Wydaje mi się, że na filmach te kolory też nie są ładne. Na ekranie mam też małą czerwoną kropkę, widać ją tylko na czarnym tle.

1.png

Zacznę od końca: ta mała czerwona kropka - to prawdopodobnie uszkodzony piksel matrycy. Co do “brzydkości zdjęć i filmów” - to cóż - znowu podejrzenie pada na fakt, że twój telefon ma lepszą matrycę niż Acer. Możesz pokombinować z ustawieniami, ale jeśli masz telefon który ma matrycę AMOLED lub IPS - to z tej matrycy TN w Acerze nic więcej nie wyciągniesz.

Co do mulenia filmów - wypowiadał się nie będę - bo generalnie do tego służy mi sprzęt stacjonarny, za to opóźnienie głosu - może mieć sporo przyczyn: ja bym usunął wszystkie kodeki, i zainstalował VLC - jeśli tam będzie podobny efekt - to trzeba będzie przyjrzeć się sterownikom.

Co do programów - to ja bym wywalił:

  • Acer Screen Saver

  • McAfee WebAdvisor

  • Microsoft Silverlight

  • Welcome Center

Dodatkowo - zajrzałbym do działu Bezpieczeństwo i wykonał instrukcje z przyklejonego topica “Obowiązkowy skan”.

Gorący piksel można próbować naprawić dociskając dokładnie w tym miejscu matryce ołówkiem (z wyczuciem). Swego czasu naprawiłem tak jeden monitor. Na wyblakłe kolory sposobu nie ma, uroki tanich netbooków. 

A gdzie mam usunąć te kodeki i które to są? Bo nie znam się na tym kompletnie. I gdzie jest ten dział Bezpieczeństwo, bo nie mogę znaleźć. :expressionless:

Kodeki to: K-Lite Code Pack - usuniesz je przez Panel sterowania -> Dodaj usuń programy, a dział Bezpieczeństwo znajdziesz tutaj.

Dziękuję. c:

Zainstalowałam VLC i dalej to samo. :confused: Internet też jakoś muli.