Które usługi mogę bez problemu wyłączyć?

Witam ,

Tak jak w temacie , chciałbym się dowiedzieć od was które usługi z listy niżej mogę bez problemu wyłączyć (oczywiście te które są uruchomione) bo są zbędne itp…

Z góry dziękuje za pomoc.

SS’y :

usugic.png

usugi2.png

usugi3.png

usugi4.png

usugi5.png

usugi6.png

usugi7.png

te z których nie korzystasz

jest parę usług(ok 5)których nie wolno wyłączać ale inne to zależy co potrzebujesz np bufor wydruku

więcj musisz nam napisać co robisz na komputerze(wszystko nawet z uruchamianiem oczyszczania dysku czy wyszukiwaniem plików/folderów nie możesz zapomnieć żeby napisać czy potrzebujesz ikon na pulpicie(one też trochę spowalniają będzie z 0.01 ms))

tu masz mniej więcej jakie można wyłączyć http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Wylacz_niepotrzebne_uslugi_systemowe-2987/strona/9671.html

a jeśli chcesz “przyspieszyć” komputer to polecam krótką lekturkę http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/100_porad_i_sztuczek_do_Windows_7_-_czesc_1-2905.html

będzie ponad 100 stron

przyspieszyć napisałem w cudzysłowie ponieważ niektóre rzeczy są potrzebne i jak ich nie ma to ta rzecz się dłużej uruchamia albo na okrężną drogą albo musi to uruchomić

powinieneś powyłączać w menadzerze urządzeń rzeczy których nie używasz np porty com i lpt

ogólnie to system już jest bardzo przyspieszony jedynie pozostaje usunięcie tych rzeczy z dysku(ale trzeba znać powiązania a z tym jest raczej cięzko)wtedy byś miał dużą różnice wydajności około 10 do 30 s na starcie

co by mogło się przyczynić do niestabilności systemu nawet teraz wyłączenie tych rzeczy może zachwiać stabilność już nie mowie po błędzie systemu (BSoD) możemy go już nie odzyskać

wszystko zależy co wyłączysz/usuniesz i jakie były do tego powiązania bo jak 1 rzecz wyłączysz to 4 inne mogą przestać dobrze działać a one będą kluczowe

PS. zdradziło cie to że masz turbo boost i tuneup

PS2 kompozycje na 300% wyłącz one sporo ramu biorą a lubią się przywiesić na 1s albo mniej

PS3 trochę się rozpisałem choć więcej mogłem napisać, wierz mi :smiley: :smiley:

Człowieku dzięki za pomoc xd , te stronki które mi podałeś okazały się zayebiście przydatne :PP

Pozdro dla Ciebie :DD