Które usunąć foldery


(Rafi) #1

Które foldery w np. mam C:Windows to które foldery mogę upróźnić bo nie wiem który.Chcę zwolnić troszkę miejsca na dysku! !!


(pysiu) #2

tylko nie usuwaj c:windows :):slight_smile:

a jaki system używasz


(Rafi) #3

Windows XP profesjonal !!


(Golden Finger) #4

(Rafi) #5

Hehehe.Może troszkę przesadziłem z tonacją głosu.hhehehe.A czy jak to zrobie mogą się stać rzeczy niepożądane???Np. windows zaszaleje.hehehe(No sorka z tym śmiechem ale ciesze się bo moja drużyna wreszcie wygrywa !!


(system) #6

(Rafi) #7

Dzięki Alien! !!


(system) #8

Nie ma sprawy :slight_smile:

Powiedz mi tylko tak z czystej ciekawości ile na takim "zabiegu odchudzania XP" zwolniło Ci się miejsca na dysku? :smiley:


(Rafi) #9

Powiem szczerze że nie dużo.Może około 140 megabajtów.Oczywiście nie wszystkie wykonałem zabiegi co pisało na powy żej napisanym forum.


(Golden Finger) #10

Nie wiem Rafi co zrobiłeś, ale u mnie jeden zabieg pod WIN XP PRO zwolnił ponad 380 MB. Usunąłem zawartość katalogu DLLCASHE. To zwalnia najwięcej miejsca, można próbowć jeszcze inne, korzystając z info, które napisał ALIEN podając link do rozwiązania problemu.

Pozdrawiam

8)

Golden Finger


(Rafi) #11

Przecież mówiłem że wszystkie te zabiegi nie próbowałem! !!


(system) #12

Proponuję jeszcze wyłączyć przywracanie systemu w Panel sterowania/System/Przywracanie systemu zaznacz okienko "Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach" i OK. Katalog przywracania (długo nie czyszczony) magazynuje sporo plików razem dużej pojemności (do 1800 MB). Polecam jeszcze korzystanie z narządzi czyszczących w Start/Programy/Akcesoria/Narzędzia systemowe/Oczyszczanie Dysku oraz w Internet Explorer: Właściwości/Ogólne/Usuń pliki cookie + Usuń Pliki (zaznacz "Usuń całą zawartość offline") oraz Wyczyść historię. Ponadto w Ustawieniach: "Sprawdź, czy są nowsze wersje przechowywanych stron" możesz zaznaczyć "Nigdy" - wtedy zwolnisz nieco pamięci operacyjnej w czasie połączenia z internetem i nie będą nadpisywane nowe pliki internetowe.

Dzięki tym narzędziom nie musisz robić tego ręcznie.

Pozdrawiam


(Vtu7) #13

Ja bym wyłączył jeszcze hibernację i usunął plik hibernacji- około 300Mb.


(system) #14

Oczywiście jeśli ktoś sobie ją wcześniej włączył, bo w standardzie jest wyłączona, ale zgadza się - hibernację też. :smiley:

Pozdrawiam.