Które z programów mogę usunąć?

Witam,

mam następujące pytanie : które z tych programów mogę usunąć? Interesuje mnie tylko drukowanie oraz używanie skanera. Co jest niepotrzebne?

canonlist.PNG

Pozdrawiam!

A po co Ci to usuwać kolego? Przecież dużo miejsca to nie zajmuje, kompa nie zmula, a nigdy nie wiadomo co może Ci się przydać z X czasu, więc?

Usuń wszystko oprócz Canon MP495 series MP Drivers.

Dlaczego? Śmiecą tylko listę a wiem, że zdjęć drukować nie będę, przez internet również drukować nie będę (tylko z użyciem WiFi). Więc po co mam trzymać aplikacje “bo mogą się przydać”? Jeśli by się coś mi kiedyś odwidziało zawsze mogę ewentualnie dograć je z powrotem

Marcin1147 - OK, a Solution Menu? Tam mam właśnie to całe do skanowania, chyba że nie jest to wymagane :stuck_out_tongue:

Skanuj przez systemową aplikacje. Jest najprostsza i najszybsza IMHO.

To jest jakaś systemowa aplikacja ;)? Uchyl rąbka tajemnicy gdzie ją znajdę :smiley:

Windows 7:

Start > Urządzenia i drukarki > PPM na skaner > Rozpocznij skanowanie…

U mnie nie ma czegoś takiego… :<

hardware.png

Może to dlatego, że mam sterowniki z Windows Update. IMHO są lepsze i nie śmiecą tak systemu. Gdybym był na twoim miejscu - wyrzucił bym wszystko i zainstalował sterowniki z WU.

canon_fail.PNG

Usunąłem drukarkę i chciałem dodać. Nic z tego, wyskakuje błąd.

Z Window-sem 7 tak już jest czasem poprostu usługa buforowania wywala błąd, wejdź w start w uruchom wpisz

a następnie

, jeśli nie pomoże zrestartuj komputer i spróbuj zainstalować jeszcze raz z poziomu administratora

Niestety, ani to ani to nie pomaga.

Prawdopodobnie przekombinowaliście z tym usuwaniem elementów drukarki, należy odinstalować drukarkę zrobić konserwacje w razie potrzeby od wirusować i dopiero wtedy zainstalować ponownie sterownik ze strony producenta