Które z tych najlepszym oprogramowaniem serwerowym?

Witam!

Potrzebuje porady d/t oprogramowania serwerowego. Do wyboru mam takie: Webserv, krasnal, XAMPP. Które z nich jest najlepsze? Od razu mówie, że oprogramowanie bedzie działac tylko na localhoście do testowania skryptów.

Ja z początku miałem krasnala lecz zmieniłem go na xamppa moim zdaniem jest on dużo lepszy, a krasnal jest od dawna nieuaktualniany

Ten Xampp stabilny jest? Mocno muli kompa? Własnie ściągam jakąs wersje xampplite-win32-1.6.0a cytat z idg.pl

To jak się go uruchamia? Może to poprostu coś takiego jak portabble? A administracja wykonywana jest przez przeglądarke, nie myle się?

Tak przez przeglądarkę, a uruchamianie kompa jest mocno spowolnione przez usługi mysql i inne. Ja musiałem instalować a nie wiem jak będzie u ciebie

Witam. W zależności od rodzaju pakietu jaki pobrałeś, XAMPP albo się instaluje, albo rozpakowuje do wskazanej lokalizacji (np. pendrive). Jednakże w tym drugim przypadku należy uruchomić skrypt (xampp_setup.bat), który skonfiguruje pakiet.

W tej samej lokalizacji, co powyższy skrypt, znajdziesz plik: xampp_control.exe -> przy jego pomocy uruchamiasz poszczególne składniki pakietu.

Dostęp do opcji administracyjnych, po uruchomieniu pakietu dostępny jest pod adresem w Twojej przeglądarce: http://localhost -> tam także ustawiasz parametry pracy pakietu związane z bezpieczeństwem (m.in. hasła i nazwy użytkowników).

Pozdrawiam.

PS Póki co, XAMPP jeszcze nigdy mnie nie zwiódł, nie odczuwam także oznak związanych ze “zwolnieniem” komputera podczas jego pracy - choć to z pewnością związane jest z parametrami komputera…

Najlepszy jest Webserv.Używam go od wielu lat :smiley:

Od siebie polecam appserv, łatwo go skonfigurować. Krasnal też jest dobry ale trudniejszy do skonfigurowania - nie wiem jak jest obecnie ale kiedyś tak było.