Które, z tych programów można usunąć?

Hej!

Postanowiłem przeczyścić mój komputer (najpierw OS, potem bebechy :wink: ).

Przejdźmy do problemu :

Na początku wziąłem się za usuwanie niepotrzebnych programów. W tym celu uruchomiłem revo uninstaller. Przede mną pojawiła się liczba 91. Zacząłem przeglądać jakie programy są mi potrzebne i odkryłem wiele dziwnych pozycji.

Link do obrazka, na którym widnieją te pozycje

Które mogę usunąć? Które rzeczy instalowane np. ze sterami od HP Deskjet D1400/D1460?

Pozycje zaznaczone na zielono są bezwzględnie potrzebne! Nie ma możliwości kasacji!

oO, mam orginalnego, oO

a do dj to nie wiem, jest to tak :

dj_sf_productcontext

dj_sf_software

dj_sf_software_reg

Po czym stwierdziłeś nie oryginalność ??

Odinstaluj to co Ci nie potrzebne, pomijając sterowniki

Tak, tylko widzę masę od HP, jakieś softy sprawdzające aktualizacje itp. - więc pytam, co można usunąć zeby działało bez szwanku :wink:

Wg mnie to najlepiej odinstaluj z CCleaner. Tutaj dubluje Tobie pozycje (np. od Office). Generalnie jeśli chodzi Tobie o sterowniki do drukarki, to spokojnie możesz wywalić wszystko od HP poza wpisem z “driver” w nazwie. Cała reszta jest krótkomówiąc zbędna i wątpię, że użyłeś tych programów od HP chociaż raz (a RAMu zajmują…)

Dlaczego kasować CCleaner? Jest chyba najlepszy co szybciego czyszczenia.

Jak dubluje pozycje od Office?

Co do HP to zrobię tak, że wywalę wszysto co jest od HP, wrzucę płytkę ze sterami i za pomocą Dodawania nowego sprzętu sam doda i znajdzie to, co potrzeba :wink:

A co to Microsoft Proof 2007? Co to MS Office OneNote 2007 (MUI)? Co to za MUI do Worda? Co to PCHealth? WebFldrs XP tez nie wiem co to…

Pozdrawiam, i dzięki za zainteresowanie sie tematem!

Napisałem “odinstaluj z CCleaner” a nie “odinstaluj CCleaner”. Chodzi o to, że Revo pokazuje Tobie wpisy rejestru z gałęzi HKLM … Uninstall a są tam puste wpisy (np. SchedulingAgent) i te Revo też pokazuje a CCleaner nie.

Co do Office to zobacz na listę ile pozycji zaczyna się tą nazwą a ruszając jakąkolwiek i tak odinstalujesz wszystko. Dlatego wpisów Office 2007 nie ruszaj

Jeszcze jedno możesz zrobić. Usuń wszystkie net framework i zainstaluj tylko NET Framework 3.5 SP1 - wersji 1.1(1.0) raczej już na pewno nie potrzebujesz a 3.5 ma całą resztę. No i nie instaluj pakietów językowych do Net Framework, gdyż przetłumaczone w tych pakietach są i tak tylko komunikaty błędów tego frameworka, a reszta zależy już całkowicie od programu jaki używa frameworka.