Którego Laptopa wybrać do 6500zł


(system) #1

mam pytanie, jaki jest obecnie najlepszy laptop do 6500zł. Sam znalazłem dwa ciekawe modele, które mnie zainteresowały z tym, że nie bardzo jeszcze wiem, który wybrać... Tzn. jestem jeszcze otwarty na inne propozycje, ale jakioś wszyscy najbardziej przekonujom mnie do Toshiby i raczej z Toshiby będe chciał zakupić sprzęt. Co do modelu to zainteresowały mnie 2:

1)TOSHIBA Satellite P100-106

2)TOSHIBA Satellite P200-10C

Moje pytanie brzmi, które z powyższych laptopów jest lepszy i dlaczego, który warto kupić, ewentualnie jakiś alternatywny notebook.


(M Gaszka) #2

Także najbardziej jestem przekonany do Toshiby, sam użytkuję Satellite M100-222 :wink: Ale do rzeczy... Laptopy są niemal identyczne, różnią się głównie dyskiem i minimalnie procesorem. Przewagą P100-106 jest minimalnie szybszy procek. IMO wadą jest kolor obudowy (ten laptop dostępny jest TYLKO z taką obudową), w stosunku do konkurenta traci także na pojemności dysku. P200-10C wygląda moim zdaniem znacznie lepiej, procek minimalnie słabszy, za to znacznie większy dysk. Ma także kamerkę. Chyba jedyna rzecz, która budzi mój niepokój to magnetyczna zamknięcie - jakoś nie mam do tego zaufania. Musiałbyś sprawdzić na żywo jak mocno trzyma. P100-106 ma tradycyjne zamknięcie na zatrzaski.

Sam nie wiem co bym wybrał z tych 2-ch modeli. Raczej pokierowałbym się wielkością dysku - jeśli potrzebujesz więcej miejsca to wybór jest jasny. Jednak ja mam jakiś lęk przed tym magnetycznym zamknięciem. Z drugiej strony laptop tej wielkości będzie Ci chyba służył w domu, prawda? Jeśli przenosić go będziesz tylko w specjalnej torbie nie powinno się nic stać. Hmm... Nie no, chyba jednak skłaniałbym się ku P200-10C :wink:


(Nowy10) #3

ja mam A100-847 i jestem zadowolony, pomyśl o dokupieniu gwarancji, ja kupiłem i na 3 lata mam spokój

pozdrawiam


(system) #4

a jak wygląda ta kwestia z gwarancją ?? Ile będzie mnie to tak mniej więcej kosztowało dodatkowy rok ??


(M Gaszka) #5

http://tiny.pl/d8h2 :slight_smile:


(Nowy10) #6

http://sklep.vobis.pl/oferta/akcesoria_ ... do_nb.aspx

http://sklep.vobis.pl/oferta/akcesoria_ ... do_nb.aspx


(system) #7

Ok, jeszcze mam takie pytanie. Jak narazie jestem trochę bardziej przekonany co do tego TOSHIBA Satellite P200-10C laptopa, i w z wiżaku z tym chciałbym wiedzieć co to jest za nagrywarka, która się w nim znajduje, czym się różni od zwykłej, oraz czy ta różnica procków z 2100 na 2000, będzie miała jakieś znaczenie ??

Złączono Posta : 13.05.2007 (Nie) 10:10

Znalazłem ten sam komputer w Vobisie o 500zł droższy :stuck_out_tongue:

http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/ ... 0-10c.aspx

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz:P dotycząca kart graficznej... Mianowicie o co w tym chodzi:


(Nowy10) #8

tu masz opis

http://www.inttel.com.pl/toshiba-satell ... -2280.html

jak dołożysz pamięci z ram to będziesz miał 527