Którego laptopa wybrać hp czy asus

http://www.katalog.avans.pl/produkt.php?pid=69391

http://www.katalog.avans.pl/produkt.php?pid=86335

prosił bym o podawanie konkretnych argumentów ponieważ zadecyduje to o tym którego laptopa wybiorę

minor , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Stawiam na Hp, ponieważ mimo nieco słabszego procesora to:

  1. dostajesz troszkę lepszą grafikę

  2. zdecydowanie większy dysk twardy

  3. Pakiet OFFICE student

  4. IRDA (no może mało wykorzystywana w obecnych czasach, ale jest)

  5. Pilot zdalnego sterowania.

  6. DVD z LS

  7. e-sata

  8. ExpressCard

No i przede wszystkim to zawsze HP a nie Acer

A w jakiej cenie one są?

ak6 , co Ty piszesz?

Asus (nie Acer) ma:

-lepszą matrycę (jak dla mnie idealna rozdzielczość)

-lepszą kartę graficzną (a nie słabszą)

-lepszy procesor

różnica 70GB przy tych rzędach wielkości jest niezauważalna

z LS zbytnio nikt nie korzysta, więc nie ma co też na to patrzeć

IRDA też nieprzydatna

ale pilot czasami się przydaje jak ktoś ogląda na WMP, ale kto ogląda na tym filmy?

-e-sata i expresscard jest w tym Asus’ie, tylko niewypisane.

Jeżeli brać pod uwagę tylko te dwa modele to wybrałbym chyba Asus’a, ale w tej cenie pewnie wybrałbym coś innego.

Jaki więc budżet i jakie zastosowanie dla tego laptopa?

około 3000 zł. tez raczej skłaniam się ku asusowi ale nie wiem jak one się sprawuja. róznica w cenie między tymi laptopami wynosi od 100 do 30 zł na niekorzyśc asusa.

Jakie przeznaczenie? Co będziesz na nim robił?

Z taką różnicą cenową zdecydowałbym się chyba na Asus’a, porządna firma, więc nie powinieneś mieć żadnych problemów.

troche pogram, troche grafiki.

Asusy są awaryjne, mój kuzyn miał swojego 3 razy w serwisie (poszła płyta główna) więc się mocno zastanów nim kupisz. Ja bym wziął z tych dwóch HP. Ja na swojego notebooka nie nażekam sprawije się świetnie a mam go ponad rok, bateria od nowości trzyma 2 godz. :smiley: i jak bym miał zmieniać na nowy to tylko TOSHIBA inny model.

Rzeczywiście teraz widzę Asusa. Przerzuciło mnie na inną stronę. Przepraszam za pomyłkę.

Mimo wszystko jednak stawiałbym nadal na HP.

Pracowałem na trzech różnych Asusach i niestety były dość awaryjne. Były to wprawdzie drobiazgi typu wyskakujący klawisz czy zacinający się CD-rom. W jednym musiałem wymienić płytę główną.

Z HPeków miałem tylko jeden model i od początku do końca był bez zarzutu.

Oczywiście wszystko zależy od ciebie i od tego do czego będziesz używał laptopa ale ja trochę zraziłem się do marki Asus.

Teraz został mi tylko PDA Asus A636N i jest już po dwukrotnej wymianie płyty głównej.

Pozdrawiam.