Którego laptopa wybrać z dwóch modeli Dell?

Witam,

Czy jest jakaś różnica np w wydajności między modelami Dell Inspiron M5110 A8 3500M / AMD HD 6470M + 6620G / 6GB / HDD 750GB / Windows 7 Home Premium a Dell Inspiron Q15R AMD A8-3500M/RAM 6GB DDR3/HDD 750 GB/grafika: AMD Radeon HD 6640 G2/ W7 HP

czy to tylko różnica w modelu?

dziękuję za pomoc

layers ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

One z tego co widzę różnią się jedynie układem graficznym.

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html - Mobilne karty graficzne - rozpiska osiągów

http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html - Porównanie wydajności kart graficznych z laptopów w grach

nie mam wiedzy na ten temat, który byś z tych dwóch modeli polecił M5110 czy Q15R?

Nie wiem co trudnego jest w przeanalizowaniu tabelek, jakie ci dałem. Nie trzeba mieć nadzwyczajnych umiejętności, żeby zobaczyć, która karta graficzna jest wyżej bądź niżej w rankingu. Nie polegałbym całkowicie na tej liście, bo wiele kart nie zostało dokładnie sprawdzonych, tym samym przy większości znajduje się dopisek z gwiazdką “lokata szacunkowa”, niemniej jednak pomaga zobrazować, jak karty wypadają mniej więcej wobec siebie pod względem wydajności. Użyłem magicznej funkcji premium w wyszukiwarkach, dokładniej tajemnego skrótu CTRL+F co dla doświadczonych webmasterów oznacza funkcję wyszukaj, znalazłem karty graficzne z obu porównywanych przez autora laptopów i co się okazało, karta graficzna AMD Radeon HD 6640G2 ma więcej zielonych kratek, niż te w drugim modelu laptopa. Wniosek banalny do sformułowania.

Swoją drogą w Dellu M5110 zastosowane są dwie karty graficzne, jak wynika z wątku autora, przez co podejrzewam, że jest to połączenie układu zintegrowanego (oszczędnego) i dedykowanego (bardziej prądożernego) , które współpracują zależnie od sytuacji w jakiej zostanie postawiony komputer. Mogłoby się wydawać, że takie rozwiązanie będzie oszczędniejsze przekładając się na dłuższy czas pracy na baterii niż w przypadku samego układy dedykowanego która będzie chodził nieustanie. Jednakże tutaj nie wiem jak to wypadnie, mam małe pojęcie na temat laptopów, a już szczególnie technologii AMD.

Który laptop polecić? Nie mam pojęcia. Ja tylko rozwiałem tajemnicę czym się one różnią.

dziękuję