Którego netbooka wybrać

(marcin565) #1

Witam wszystkich serdecznie.

Postanowiłem wymienić swojego starego poczciwego Asusa na coś mniejszego i lżejszego. Z racji, że często podróżuję z laptopem, jego waga i czas pracy na baterii odgrywają dość sporą rolę :slight_smile: Przeglądając oferty znalazłem jeden model, który dość mocno mi się spodobał, a mianowicie Asus 1215B (E-450). Chciałbym po pierwsze dowiedzieć się co o nim sądzicie (a może ktoś takowego już posiada?). Osobiście niedawno przyszło mi pracować przez chwile na MSI z procesorem E-350 i nie mogę powiedzieć, praca była naprawdę komfortowa, mam nadzieję, że młodszy brat (E-450) będzie tak samo dobry a nawet lepszy. Jedno pytanie, które chciałbym do Was skierować, to jaką wersję tego netbooka wybrać, 6 czy 8 GB RAM. Jeżeli chodzi o cenę, jest to jakieś +/- 40 zł, tak więc całkiem niewiele i chciałbym się dowiedzieć, co o tym sądzicie. Możecie też podesłać mi jakieś inne propozycje, nie koniecznie muszę się uprzeć na 1215B, jednak próg cenowy którego nie chciałbym przekroczyć, to około 1500-1600.

Netbooka potrzebuje przede wszystkim do:

• muzyka, filmy (film na TV przez HDMI, albo D-SUB`a, tak w ogóle które daje lepszą jakość ?)

• pisanie stron internetowych (przede wszystkim w php), programów (c++, vc++)

• administracja linuxami, czyli ssh (ale to chyba mniejszy problem)

• no i oczywiście przeglądanie internetu, prace biurowe (office), komunikatory, etc.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.