Który AMD x2

Witam mam zamiar zrobić upgrade blaszaka. Zastanawiam się czy duża jest różnica w wydajności między 6000+ a 6400+ bo różnica w cenie jest znaczna a teoretycznie to tylko 200Mhz różnicy na rdzeń. A może wydajniejszy jest Phenom 8450 ? Pozdro

poborem mocy, rozmiarem pamięci L2 no i jak wspomniałeś taktowaniem, i częstotliwością magistrali

Ołkej, ale kłeszczyn ys czy różnią się bardzo wydajnością?

znak.pl -> procek do 400pln pod mobo AM2+ :slight_smile:

A masz to mobo już?

Ja bym tam wziął 4400+/4600+ i kręcił do 3GHz

Ewentualnie wziąć 5000+ Black Edition, zachować chłodziwo ze starego procka i zwiększać mu mnożnik.

Dobra zapytam inaczej który procek jest wydajniejszy

AMD Athlon 64 X2 6000+ czy AMD Phenom Triple Core 8450 2.1 GHz

Różnice wydajności nie odczujesz w grach przy różnicy 5-10fps bez żadnego benchmarka…

jak na mój gust to AMD Athlon 64 X2 6000+, nie wiem jak Phenom się kręci, ale jak spokojnie 3,5+Ghz to brałbym go. (;


maly offtop…

ja nie mogę jak ludzie wciskają Intele każdemu, kto napisze posta na forum ;<

nie ważne czy jest lepszy, czy nie… :expressionless:

wohoo pyta się tutaj o AMD, nie widzę tu nic związanego z Intelem, a wy już mu go wciskacie, opanujcie się… :x

kolejny rodzaj trollowania ?! :expressionless:

Jeśli możesz wykorzystać to triple oczywiście, ale tak normalnie do grania lepszy jest x2. Jak wyżej wspomniano jeśli już to x2 to black edition 5000.

Dzięki wielkie :slight_smile:

A jeszcze mam pytanie

Czemu 5000+? Przecież on jest słabszy taktowanie ma 2600. Wiem, że Black editiony dobrze sie kręcą ale czy przebije ten podkręconego 6000+?

na pewno nie przebije 6000+

ale jest najlepszy w kategorii cena/jakość :smiley:

i opłaca się go najbardziej :]

Ma odblokowany mnożnik black edition, a więc i banalne przetaktowywanie.

Dzięki wielkie :slight_smile: i myślę, ze kupując 6000+ za 294pln zrobię lepszy interes niż kupując C2D E4500 za 304pln który w 3D marku 2006 na podobnym sprzęcie ma 2 razy mniej punktów

Dość.

Pytanie autora tematu dotyczyło procesorów AMD i było prosto sformułowane:

Potem nastąpiło nawet skonkretyzowanie:

Nie widzę nigdzie aby autor prosił o pomoc w wyborze producenta procesorów.

Tymczasem rozgorzała zacięta dyskusja o wyższości Intela nad AMD i odwrotnie.

W związku z tym wszystkie posty nie dotyczące pytania zadanego przez autora lądują w koszu.

Kolejne próby zmiany tematu dyskusji będą “nagradzane” zgodnie z regulaminem.