Który antywirus. McAfee | BitDefender | Kaspersky

Witam.

Mam do wyboru w zamian za przysługę któryś z tych programów antywirusowych … Tylko nie wiem, który jest najbardziej skuteczny i najmniej zamula komputer … Jak Wy myślicie? Którego mi doradzacie? Ale proszę nie pisać “Mam Kasperskyego i jest dobry, wiec polecam”, tylko na jakiejś podstawie …

Dokładnie, to mam do wyboru:

  • McAfee VirusScan Professional 10.0;

  • Kaspersky™ Anti-Virus Personal Pro;

  • BitDefender 9 Professional Plus.

Używałem BitDefender’a i pamiętam, że on uruchamiał aż 4 procesy …

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 010#311010

Kaspersky™ Anti-Virus Personal Pro - w/g mnie najlepszy jak dotad

We wszystkich testach najlepiej spisuje się kaspersky chociaż ja uważam iż jest delikatnie przereklamowany.

Jednak biorąć pod uwagę iż był to jedyny AV który jako tako mi odpowiadał i nie przepuszczał zbytnio wirów przed instalacją nod32 to jego polecam.

Bita i Mc nie polecam ze względu na nie do końca rzetelne infa o infekcjach (miałem kilka fałszywych alarmów), oraz potem po skanowaniu pandą system był zainfekowany.

Kasper jako tako sobie jeszcze radzi więc jego polecam.

Polecam równiez forumową szukajkę :mrgreen:

Ja również polecam Kaspersky’iego. Bardzo wysoka skuteczność, prostota obsługi i minimalne użycie zasobów pamięci. U mnie w porywach bierze max. 20 MB Ram, zwykle koło 13-15.

:arrow: http://www.komputerswiat.pl/ks/testy/t/index.html

Także polecam kasperskiego miałem wszytskie z wymienionych przez Ciebie antyvirów, i jednak kasper miał największą wykrywalość

tu amsz testy wszyskich opinie i opisy http://forum.ks-ekspert.pl/index.php?showtopic=47824

OT - proszę czytać uważnie

McAfee i BitDefender nie ma co porównywać z Kasperskym ponieważ są to inne klasy AV.

Zdecydowanie na czele jeżeli chodzi o wykrywalnośc i skutecznośc w działaniu to przoduje Kaspersky, niestety ma on dośc wolny silnik skanujący w wersji 5.xx, niedogodnoć ta została poprawiona w wersji 6 (Jak narazie Beta, ale naprawdę warto przetestować nowe możliwości opisałem w temacie: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=62669 )

Jest to bardzo dobre rozwiązanie na najbardziej wydajny i mało spowalniający system Internet Security, który posiada szereg ciekawy opcji który nie powstydzi się zaden Internet Security. min. stałą ochrone i monitoring rejestru.

Szczerzę mówiąc nie znam tego AV, ale słyszałem o nim równie duzo dobrych co słabych i złych opini więc niestety w jego kwiesti nie pomogę.

Werdykt:

Jezeli masz przynajmniej 256 pamięci ram to zainwestuj w Kasperskiego który zapewni ci stałą i najlepsza ochrona na rynku jezeli chodzi o osobne AV. W przypadku posiadania słabszego komputera wybierz BitDefender który jest naprawdę dobrym Internet Security i mało wymagającym.

Zachęcam poczytać moje zestawienie i dokładne opisy:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=55993

McAfee to antywirus który jest bardzo popularny w USA , który rywalizuje z Symantec’iem

Tutaj nie jest zbyt popularny chociaż sądząc po testach wypada nawet lepiej jak produkty nortona

wracając do tematu to na te ‘klimaty’ :mrgreen: europejskie najlepszy byłby kaspersky , tego chyba nikt nie zaprzeczy , skuteczny , częste aktualizacje antywirusowych baz danych , duża ilośc rozpoznawanych wirusów , to tylko niektóre zalety tego antywirusa

polecam :wink:

I co z tego… Przeczytaj temat :?

Testowałem wszystkie i za najlepszego uważam Kasperskiego - świetny silnik skanujący, wymagania doś przeciętne, częste aktualizacje.

Bitdefender to świetny pakiet - bardzo częste aktualizacje i blyskawicznie działający silnik skanujący - Polecam

McAfe - nie znam antywira ale miałem IS - muuulił. Ale jak będzie z av to nie wiem :wink:

korzystając z tematu, pisaliście coś o silniku wykrywającym w wersji 5.xx. Czy w wersji którą posiadam, 4.50 jest ona lepsza? jaka jest główna różnica pomiędzy wersjami tego programu tak w dużym skrócie bo napewno automatyka?

Korzystałem ze wsyztkich trzech. Kasper najmniej mulił kompa, i najlepiej wykrywał wszytki zagrożenia.

Serdeczne dzięki za pomoc! Biorę Kaspersky’iego :-D.

Wersja 5 była przełomę na rynku i charakteryzuje się bardzo dobry i lepszym silnikiem skanowania, jezeli chodzi o skutecznośc bo co do wydajnośc i szypkoścą to tak jak piszę zostało to poprawione dopiero w wersji 6.

Automatyka nie tylko, ale również wykrywalnośc i to ze KAV posiada aparat który chroni przed atakami, mimo to i tak polecam do tego firewall.

Z starych wersji programów pamietam ze mimo i został wydany dawno dalej jest mulącym AV, czego nie mozna powiedzieć o kolejnych wersjach.

Jezeli konczy ci się licencja na KAV 4.5 napewno będziesz miał promocję na najnowsza wersje.

dzięki Zenek Rolnik

Licencja konczy mi sie dopiero kolo lutego przyszlego roku,niedawno ja aktualizowalem, zastanawiam sie tylko nad tym firewallem w wersji 5.xx poniewaz posiadam neostrade i z tego co wiadomo ciagle wyswietla ataki (niby) Helkern, wiadomo Wam cos o tym? czy to prawda itd…?!

O tych atakach jest już napisany artykół na stronie kasperskiego, wystarczy tylko tam zajżyć

aa nie wpadlem na to :slight_smile: Dzieki napewo sie rozejrze :wink: