Który antywirus wybrać?

ostatnio przez rok miałem pante global protection i nawet nie mam jakichś zastrzeżeń ale teraz tak myślę żeby kupić Kaspersky Internet Security 2010 i pytanie czy on jest też dobry? ma firewall tak jak panda? kaspersky jest tańszy ale chodzi mi czy będzie ok na xp,viste i 7 ?

Kaspersky jak najbardziej. Używam go już długo i mogę powiedzieć, że jest świetny. Ma bardzo dobrą ochronę proaktywną, nigdy mnie nie zawiódł. Ogólnie polecam KIS.

Ja z kolei od lipca używam G-Data NotebookSecurity 2009/2010 (coś jak Internet Security), także jestem zadowolony, nie muli kompa, jest skuteczny. KIS 2010 mam na stacjonarnym, dość słabym kompie (1,5GHz, 512 RAM, karta graf. 256 MB ATi Radeon 9600 PRO) i także nie jest źle, wydajność komputera nie spada praktycznie wcale, czasami jak się aktualizuje albo skanuje to może trochę zamulić, ale sporadycznie tylko :slight_smile:

Ja ze swojej strony polecę Comodo Internet Security. Posiada najlepszy na chwilę obecną FW, bardzo dobry AV, HIPS, jest mało pazerny na pamięć RAM (na chwilę obecną wykorzystuje u mnie ~10mb pamięci RAM) i co chyba najważniejsze - jest zupełnie darmowy i niezwykłe skuteczny. Wystarczy poczytać o nim opinie na stronach (naprzykład tutaj, test antywirusów i zapór)i forach wszelakich, aby dowiedzieć się jak dobry jest to pakiet.

Wypróbuj go, wyrób sobie opinię na jego temat, a te ~150 zł zostaw na coś bardziej pożytecznego.

Tylko g-data lub ewentualnie kaspersky

A mógłbyś poprzeć chociaż swoją opinię, tak jak uczyniłem to na przykład ja oraz Hitm3n?

Proszę bardzo: g-data ponieważ ma super wykrywalność, po pierwszym uruchomieniu i aktualizacjach działa niezauważalnie a do tego skanuje ruch http oraz protokoły pop i smtp/imap niezależnie od używanego programu w dodatku nim wejdzie się na zainfekowaną stronę,program zablokuje wejście do niej pisząc jakie są tam wirusy. Przy odpowiednich ustawieniach firewalla przechodzi wszelkie popularne testy na ataki a także ma dobry moduł antyphishing. Mimo pewnych problemów, zawsze Ci doradzą na infolinii Polskiej lub via mail co zrobić i to w bardzo szybkim czasie. Pomogli mi w 1 problemie i uważam, że to bardzo rzetelna instytucja :wink:

Co do pana wyżej to nie jestem psem, któremu będzie się rozkazywało a napisałem uzasadnienie ze względu na autora postu.

Polecam Eseta smart security 4 ,szybki lekki, w sam raz na słabe kompy. Może nie jest najlepszy, bo nie ma takiego antivira który chroni w 100%. mam go od dwóch miesięcy i jest dobrze.

no to widzę że każdy co innego poleca :wink:

no nic posłucham dalej i coś później wybiorę :slight_smile:

dzięki

ja uzywam od roku bitdefendera (11 miesiecy 2009 teraz aktualizacje za free dostalem do 2010) fajny sa 3 stopnie trunosci dla nowicjusza zaawansowanego oraz eksperta, wykrywa viry jak trzeba, pracuje bez przeszkadzania mi ciagle bierze ponizej 2MB ramu :slight_smile:

Do moderatora.Czemu przepuszczasz takie posty,skoro co czwarty post w tym dziale to jest o temacie,Jaki antywirus wybrać?"

Do autora postu–Poczytaj sobie ,wystarczy że w wyszukiwarce forumowej wpiszesz-antywirtus

G-data posiada bazę bitdefendera i avasta-ma 2 skanery i można ustawić czy będą one razem chodziły czy tylko jeden z nich.

a Kaspersky Internet Security 2010 posiada firewall?

Tak.

Każdy pakiet który ma w nazwie “Internet Security”, zawiera antywirusa i firewall.

Mi się najlepiej sprawdza Norton Internet Security 2010, ale zakładając taki temat powinieneś się liczyć z tym, że każdy poleci co innego

Ja od siebie polecę G Datę, której używam już 3 lata. Myślę że nie ma się co rozpisywać bo w zasadzie kolega suchmen wszystko dość ładnie napisał. Odradzę natomiast Eset-a, miałem kiedyś do naprawy komputer z tym jakże “świetnym” antywirusem na pokładzie, nie miał żadnego wirusa w kwarantannie, a próba odinstalowania go skończyła się formatem, długa historia. Szczególnie nie polecam.

Ja używam Nortona Gaming Edition i jestem zadowolony, wczesniej na zmiane miałem Avasta i Avire i też byłem zadowolony.

Nigdy nie miałem problemu z ESET-em. Dobry AV, miałem go przez pół roku na kompie wymienionym w pierwszym poście, tym starym. Nie zamulał praktycznie wcale, czasami tylko przy skanowaniu, ale to normalka dla tamtego rupiecia ^^

Ja używam obecnie pakietu IS F-secure 2010 i bardzo sobie ten program chwalę. reaguje na “dziwne” zachowania, szybko skanuje i nie jest upierdliwy. trial do pobrania z ich strony: www.f-secure.pl

Polecam KIS 2010 choć troszkę muli mi kompa, z drugiej strony nie przeinstalowywałem go od 6 lat.