Który antywirus wybrać?

Wcale nie muli, wszystko zależy od sprzętu jak i porządku w systemie.

No to z tym porządkiem to może być u mnie problem :slight_smile: .

??? Tzn. ze kaspersky internet security 2010 juz byl 6 lat temu???

To znaczy że nigdy nie było takiego programu.

:stuck_out_tongue:

ja mogę polecić z kolei AVG używam od 3 lat i wszystko skutecznie wyłapuje no i używa b.mało zasobów(tzn. nie muli)również podczas skanów, firewall też jest skuteczny blokuje dosłownie wszystko, programy które nie wiadomo skąd i jak się uruchamiają, też … ogólnie polecam , co do kasperskyego to miałem triala ale jakoś za bardzo wyczulony był i musiałem przez niego reinstalować programy np. allplayer’a bo usuwał ważne pliki z programów.

Odpowiednia konfiguracja, dodanie programów do zaufanych to nie jest wielki problem. Jak się domyślam, pod ‘za bardzo wyczulony’ masz na myśli ciągłe komunikaty związane z dostępem programów do sieci i ogólnym działaniem innych programów. To wszystko można ustawić, wystarczy poświęcić chwilę czasu na konfigurację.

:shock: Pierwsze słyszę, żeby Kaspersky kasował potrzebne pliki… może to Ty je usunąłeś przez przypadek np. jakimś cleanerm?

Nie o to mi chodzi. O system, że go od 6l. nie reinstalowałem, to może mulić bo bałagan jest straaszny.

Dodane 30.01.2010 (So) 22:50

@up

tylko, by go także za bardzo nie znieczulić.

A jak to możliwe, że na pewnej stronie Kasperek mi wykrywa trojana a NOD32 nie?

jeśli dodałbyś do zaufanych te programy których używasz to nie byłoby znieczulenie. Znieczuleniem było by gdybyś pozwolił wszystkim programom na dowolną aktywność i sieciową i w komputerze.

Wg. mnie nod jest tyle wart co avast (czyli nic). Używałem go swego czasu i wyleciał m.in za to że nie wykrywał wirusów a nawet jeśli mu się udało fartem coś wykryć to miał spore problemy z usunięciem. Dlatego nod nie wykrył trojana bo jest cienki.

I to owe nic chroni komputery w kancelarii prezydenckiej i innych instytucjach państwowych. Od początku pojawienia się NODa na naszym rynku chroni on komputery w firmie w której pracuje (również na serwerach) i jakoś nigdy nie miałem problemów z wirusami pomimo tego że na końcówkach roboczych pracują ignoranci informatyczni.

Zastanów się 5 min zanim chlapniesz kolejną taką bzdurę :stuck_out_tongue:

Chyba, że Kaspersky jest przeczulony, że tak powiem

Zastanowiłem się przed napisaniem tego. Niech używają noda największe instytucje itp. nie bardzo mnie to obchodzi. I to nie jest bzdura tylko moje zdanie. Nie musisz się z nim zgadzać.

Kaspersky , Norton z płatnych, Avast, Avira z darmowych.

fiesta - a skąd wiesz? Jeszcze może być McAfee ale jakoś nie mogłem się przyzwyczaić (może przyzwyczajenie do GUI Kasperskiego), ale wykrywał te wiry co mi KAV nie wykrywał, nawet nie wiedziałem, że tyle robali mi w systemie siedziało :o .

Co skąd wiem ??

Jeśli chodzi o tą firmową sieć, to od 10 lat nią administruję i chyba muszę wiedzieć co w niej piszczy :stuck_out_tongue: