Który antywirus?


(Michal Jesionek) #1

Waszym zdaniem jaki jest lepszy antywirus avast! internet security 5 czy eset smart security 4?


(Jurninho25) #2

Jeden pies, czego byś nie miał (oczywiście odpadają te wszystkie słabe pseudo-antywirusy) to i tak załapiesz wirusy:D Hakerzy zawsze są przed AV. Niektórzy podniecają się tym całym Kasperskym. Fakt, może i jest to dobry AV, ale bez przesady. Niektórzy mają bzika na punkcie AV. Ja tam mam AV bo mam, aby był. Jak coś wykryje to okey:) A jest to ESET4 (lekki, nie muli, co ma wykryć to wykryje, poruszam się po różnych stronach i nie mam syfu - raz na jakiś czas skan Malwarebytes Anti-Malware i to wszystko). Z darmowych do Comodo, Avast, Avira…


(Monczkin) #3

Misiek17035 , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978


(Wroblewp) #4

Zgadzam z przedmówcą. Nie ma sensu płacić za tego typu soft…

Ja używam aktualnie Microsoft Security Esseintials w połączeniu z Comodo. Wcześniej przerabiałem różne darmowe programy (Avira, Comodo Internet Security, Avast i różne inne wynalazki) i szczerze mówiąc jeszcze nigdy nie złapałem żadnego wirusa. Do skanowania polecam Malwerebytes Anti-Malware :slight_smile:


(scripter1) #5

Nie znam wszystkich antywirów ale po części zgdzam się z kolegami - darmowe antywirusy są kiepskie.

Dodam jeszcze że AVAST, NOD i Avira to trzy antywirusy które zdecydowanie odradzam.

przemvelbenny , albo miałeś farta albo po prostu nie wiesz że coś złapałeś - wiele infekcji przebiega bezobjawowo.

A tak w ogóle to nie pomoże nawet najlepszy antywirus jeśli użytkownik nie będzie dość ostrożny i będzie np. klikał w komunikaty bez ich czytania (a większość tak robi :x ).


(Tomu250) #6

Scripter1 od roku używam aviry i nie narzekam, na 2. komputerze zainstalowany avast i to od jakiś 3 lat- bez problemowo działa. NOD-a również testowałem dobry antyvirus. Miałem również Nortona na 60 dni przy zakupie laptopa i wg. mnie najlepszy z tych 3. W szkole Kaspersky Antyvirus działał dość dobrze, ale przepuszczał wirusa (eicara). Niby nic nie robił wirus, ale komputer ciągle się restartował.


(scripter1) #7

Żeby było jasne - każdemu antywirusowi zdarza się coś przepościć, zwłaszcza gdy użytkownik działa bezmyślnie a w takich miejscach jak szkoły czy kafejki internetowe to z tych komputerów korzystają dziesiątki bezmyślnych użytkowników.

Ja używam Kasperskyego od dawna i raz zdarzyło się że przepuścił jednego bardzo świeżego wirusa (nie zdążyli go wykryć w jego laboratorium zanim jeden człowiek przyniósł go do mnie na penie z kafejki) ale zaraz po infekcji go wykrył - a zachowuję bardzo dużą ostrożność.

Co do tych które odradzam to w jednej firmie czyściłem z wirusów ok 100 kompów “chronionych” nimi i były one pełne trojanów, backdorów i innego syfu mimo że te programy ich nie wykrywały (czyli przepuściły a potem nadal nie wykrywały) stąd moja opinia o ich “jakości”.


(Tomu250) #8

Scripter, ale to był przygotowany przez egzaminatora mini wirus powodujący restarty komputera (eicar). Siedział C:\Windows i w autostarcie. A więc, no niby nic, ale powinien wykryć. NOD32 od razu wykrył. Żeby nie było Kaspersky był aktualizowany z repozytorium świeżego. To były zestawy egzaminacyjne na technika informatyka. A więc żaden “bezmyślny” użytkownik nie korzystał z tego systemu, gdyż był on na wirtualnej maszynie.


(scripter1) #9

tomu250 , tak jak napisałem, każdemu antywirowi się to zdarza.

Swoją drogą skoro to był napisany przez egzaminatora to ciężko się spodziewać aby jego sygnatura była w bazie jakiegokolwiek programu.

Zadziałała tu heurystyka NODa a jest on znany z tego że jego heurystyka jest zbyt przewrażliwiona i często daje wynik fałszywie pozytywny czyli wykrywa coś czego nie ma.

Chwali mu się to że wykrył tego wirusa ale to że daje sporo fałszywych wyników niweluje to że wykrywa więcej wirusów bo nie wiesz czy wynik skanowania jest prawdziwy czy nie.


(Michal Jesionek) #10

ludzie ale mi chodzi o to który antywirus jest lepszy z tych co napisałem a i do tego avast! internet security 5 nie jest darmowy to samo eset smart security wiec prosze was o korekcje postów


(scripter1) #11

Avast dla mnie nie istnieje i nie chciałbym go nawet jakby mi płacili a już tym bardziej nie żebym ja miał za niego płacić.

Esset też uważam za nieprzydatny ale już jest minimalnie lepszy.

A tak właściwie to są one na tak zbliżonym poziomie jakościowym że to w zasadzie żadna różnica którego wybierzesz.


(fiesta) #12

Zdecydowanie ESET, Avastowi (nawet w wersji płatnej) jest daleko do niego.

Odnośnie pakietów, ostatnio poza ESETem miałem okazje testować McAfee

Internet Security , Kaspersky Internet Security oraz Norton Internet Security i z tej 4 zdecydowanie najlepiej spisywał się Norton (choć poziom ochrony porównywalny we wszystkich).

Instalowane po sobie niczego nie wykrywały, ale to być może z powodu tego że bez głowy to i najlepszy AV czy pakiet NIS nie pomoże.


(scripter1) #13

Moją opinię pisałem na podstawie samych antywirusów tych firm, w przypadku pakietów Internet Security faktycznie ranking może się różnić.


(JNJN) #14

OTy kosmos, sprawy sporne proszę wyjaśniać na PW inaczej co niektórzy userzy dostaną nagrody.JNJN


(Mefisto) #15

Nie ma sensu płacić? To pogadamy jak stracisz dane z dysku przez infekcję wrednego wirusa. Zdecydowanie wolę zapłacić 100zł i mieć spokój na rok, niż jechać na darmowym i ryzykować. Ja teraz mam i tak taniego mks_vira 9.0 dom+, a MAM w wersji free również polecam jako dodatek do skanu raz na tydzień.

Podpisuję się pod całą Twoją wypowiedzią.


(Michal Jesionek) #16

ok już wybrałem antywirus temat do zamknięcia i dzięki za pomoc