Który bios do mojej płyty głównej?

Witam,

chciałbym się zapytać który bios będzie pasował do mojej płyty głównej i procesora. Oto parametry:

pyta5zt.th.jpg

procesor1cc.th.jpg

I jeśli można wiedzieć : Jak się go wgrywa?

Czy będzie do tego potrzebna dyskietka?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Na stronie producenta Twojej płyty głównej poszukaj BIOSu. Tam powinien być tylko jak będziesz szukał to nie pomyl żadnej literki, cyferki czy innego oznaczenia bo wtedy może nie pasować :stuck_out_tongue:

Dyskietka z tego co pamiętam to będzie potrzebna. Chyba się bierze nagrywa program flashujący na dyskietkę i uruchamia z niej kompa :? Poszukaj w instrukcji obsługi płyty, tam powiino być na ten temat ;]

A jak zrobić kopię zapasową BIOSu?

Wiem, że pytam się jak dziecko, lecz pierwszy raz będę aktualizował BIOS

UPDATE:

Coś dziwnego:

dziw8wh.th.jpg

Napisz najlepiej, w jakim celu chcesz wykonać tę operację. Być może nie trzeba wykonywać tej ryzykownej operacji a rozwiązanie jest gdzie indziej.

squeet chcę wykonać aktualizacę w celu zainstalowania BIOSu który jest kombatybilny z ACPI.

Podczas instalacji Windowsa Vista wyskakiwal komunikat:

“Windows failed to install because Firmware(BIOS) is not comabatibily with ACPI”

Podejrzeniem jest BIOS

Widać masz najnowszy bios wgrany.

A próbowaleś w biosie różnych ustawień ACPI , możliwe że wystarczy ustawić inną kombinacje , u mnie np Vista (instalator) pluła się przy ustawieniu ACPI na S1 ale przy S1&S3 poszło bez zgrzytów.