Który bios do mojej płyty głównej?

(Kpr2877) #1

Witam,

chciałbym się zapytać który bios będzie pasował do mojej płyty głównej i procesora. Oto parametry:

pyta5zt.th.jpg

procesor1cc.th.jpg

I jeśli można wiedzieć : Jak się go wgrywa?

Czy będzie do tego potrzebna dyskietka?

Z góry dziękuję za odpowiedź

(adam9870) #2

Na stronie producenta Twojej płyty głównej poszukaj BIOSu. Tam powinien być tylko jak będziesz szukał to nie pomyl żadnej literki, cyferki czy innego oznaczenia bo wtedy może nie pasować :stuck_out_tongue:

Dyskietka z tego co pamiętam to będzie potrzebna. Chyba się bierze nagrywa program flashujący na dyskietkę i uruchamia z niej kompa :? Poszukaj w instrukcji obsługi płyty, tam powiino być na ten temat ;]

(Kpr2877) #3

A jak zrobić kopię zapasową BIOSu?

Wiem, że pytam się jak dziecko, lecz pierwszy raz będę aktualizował BIOS

UPDATE:

Coś dziwnego:

dziw8wh.th.jpg

(squeet) #4

Napisz najlepiej, w jakim celu chcesz wykonać tę operację. Być może nie trzeba wykonywać tej ryzykownej operacji a rozwiązanie jest gdzie indziej.

(Kpr2877) #5

squeet chcę wykonać aktualizacę w celu zainstalowania BIOSu który jest kombatybilny z ACPI.

Podczas instalacji Windowsa Vista wyskakiwal komunikat:

"Windows failed to install because Firmware(BIOS) is not comabatibily with ACPI"

Podejrzeniem jest BIOS

(JNJN) #6

Widać masz najnowszy bios wgrany.

(Zbych ) #7

A próbowaleś w biosie różnych ustawień ACPI , możliwe że wystarczy ustawić inną kombinacje , u mnie np Vista (instalator) pluła się przy ustawieniu ACPI na S1 ale przy S1&S3 poszło bez zgrzytów.