Który Bluetooth jest lepszy?

Witam! Chcę kupić adapter bluetooth pod USB znalazłem kilka na allegro, który byście mi najbardziej polecili do 20zł z przesyłką? Czy np ten jest dobry - http://allegro.pl/item1035732357_ak34b_ … _130m.html

Cena chyba adekwatna do produktu :wink:

Szczerze to nie wiem czy za taką cenę coś kupisz godnego.

Zacznijmy od tego do czego zamierzasz używać bluetooth nie każdy się nadaje do wszystkiego np. do słuchania muzy z kompa na słuchawkach stereo bluetooth musisz mieć odpowiedni adapter i odpowiednie oprogramowanie.

Chodzi mi głównie o internet w telefonie przez bluetooth i o przesył danych. Zasięg jest dla mnie ważny. Na niektórych aukcjach piszą zasięg do 150m. Mi osobiście wydaje się to niemożliwe… Jak jest naprawdę?

Jeśli chodzi o zasięg to ciężko to zweryfikować bo te info o zasięgu to się może sprawdzić jedynie w linii prostej na otwartej przestrzeni a zwykła ścianka działowa w mieszkaniu może znacznie obniżyć zasięg.

Poza tym mocny adapter to tylko połowa sukcesu bo jak drugie urządzenie będzie miało słaby to on będzie ograniczał zasięg rzeczywisty.

Jeśli chodzi ci tylko o internet to w zasadzie każdy do tego wystarczy (jakbyś chciał słuchać muzyki na słuchawkach stereo bluetooth to już sprawa jest bardziej skomplikowana).

Warto zwracać uwagę jakie oprogramowanie dają do adaptera bo nie wiem czy zwykły sterownik windowsa wystarczy do udostępnienia internetu.

A wiesz jakie na 100% dają dostęp do internetu? BlueSoleil odpada bo mam Windows 7 i nie chodzi :confused:

Innych programów to nie znam bo nie wgłębiałem się aż tak w ten temat, może sam sterownik windowsa wystarczy ale to by trzeba było sprawdzić doświadczalnie.

Co do BlueSoleil to nie wiem jaką wersję testowałeś ale BlueSoleil 6 działa na win 7 ( http://www.bluesoleil.com/ ).

Poza tym jeśli kupisz legalną licencję na BlueSoleil abo dostaniesz z adapterem dla którego jest on licencjonowany to będzie chodził jako pełna wersja a jeśli zainstalujesz tak sobie pobraną z neta to będzie ona miała ograniczenie przesyłania danych do 2MB i nie prześlesz nim większych plików a przy połączeniu audio (czyli pewno i przy udostępnianiu neta) będzie się rozłączało.

Taka drobna informacja co do tego przedmiotu z aukcji - tu jest pokazane jego wnętrze: http://epic-fail.wykop.pl/ramka/353131/ … -gadzetow/ - czyli uważaj na te z antenkami “poprawiającymi” zasięg :wink:

To skoro już poruszyliśmy temat oszustw to dodam jeszcze że jest coś takiego jak legalne adaptery bluetooth i nielegalne.

O co chodzi? już wyjaśniam.

Każde urządzenie wysyłające i odbierające dane poprzez łącze radiowe (w tym także technologie bluetooth oraz wifi) musi posiadać swój indywidualny, niepowtarzalny identyfikator (tzw MAC) i każdy legalny producent otrzymuje od organizacji mającej nad tym nadzór przyznany dla jego urządzeń zbiór tych identyfikatorów (po jednym MAC dla każdej szt urządzenia) i tylko ich może używać.

Producenci tanich podróbek nie wykupują tych identyfikatorów i w swoich urządzeniach stosują zmyślone MAC.

To powoduje że mogą się trafić w pobliżu dwa urządzenia o identycznym MAC (niedopuszczalne) a to z kolei będzie powodować problemy z połączeniem i może umożliwić nawet nieautoryzowane łączenie się.

Tego się nawet nie spodziewałem z tymi oszustwami. Jeśli goście na aukcjach piszą że są one legalne to raczej nie kłamią (mam nadzieję). Da się sprawdzić jakoś ten identyfikator MAC?

Odczytać go można we właściwościach adaptera w systemie i w programach obsługujących go.

Ale nie wiem jak to zweryfikować czy dany MAC faktycznie został zarejestrowany dla tego producenta czy nie, trzeba by pogrzebać na necie.

Wydaje mi się że jeśli z adapterem dostajemy pełna licencjonowaną wersję jakiegoś programu jak np BlueSoleil to raczej jest to faktycznie legalny adapter.

W moim przypadku kupując malutki adapter firmy BlueFish dostałem pełnego licencjonowanego BluesSoleil 5 PL (dla zainteresowanych kupiłem dokładnie to: http://this.pl/oferta/BluefishThea/BluefishThea.html - strona już nie całkiem aktualna bo od tego czasu pojawiła się już wersja BlueSoleil 6).

-Cedar racja =D> !. Z pół roku temu widziałem u kogoś taki"wynalazek". Antena do niczego nie podłączona. Myślałem że mam coś nie tak z “głazami” :o . Pozdrawiam.

Ściągnąłem BlueSoeil 6.4.299.0. Instalacja rozpoczyna się normalnie. Klikam Dalej, itd… Problem zaczyna się gdy kliknę Instaluj. Nawet po 10 min oczekiwania nic się nie dzieje. W procesach jest uruchomione 2x setup.exe z tym że ich opisy się różnią - jeden ma opis: “Setup Launcher”, z kolei drugi “steup”. Dlatego właśnie wcześniej pisałem że nie chodzi na Windwos 7. Wie ktoś o co kaman? Na trybie zgodności i przez uruchomienie jako administrator również jest tak samo…

Witam!

BlueSoleil w wersji 6.4.299.0 działa na Windows 7 - zarówno w wersji 32, jak i 64 bit. Z resztą działa na pewno od wersji 6.2.227.11.

BlueSoleil 6.4.314.3 tą wersję udało mi się zainstalować ;D

“Załóżmy”, że mam serial to gdzie trzeba go wpisać ?

luki30210 ,

Proszę o kontakt na PW.