Który darmowy AV dla firmy?

Witam

Mam zainstalowany Baidu AV, długi czas chodził równolegle z ESET AV ale licencja wygasła.

Zastanawiam się, czy doinstalować jeszcze jakiś drugi antywirus (sprzęt to uciągnie, szczególnie że nie bardzo obciążają system)

Czytałem o 360 od Qihoo ale nawet na DP są 3 wersje i nie wiem którą wybrać?

Są jeszcze Comodo ale nie widziałem wiele pozytywnych opinii…

Oraz PC Tools AV ale chyba już nie rozwijany?

 

Kto ma doświadczenie z darmowymi antywirusami dla małej firmy?

Gdzie znajdę jakiś test porównawczy?

 

I przede wszystkim czy jest sens trzymać dwa antywirusy?

Napiszę od siebie - mój osobisty komputer jak i komputery w firmie moich rodziców jak i mojej działają wszystkie na Comodo Internet Seciurity - lekki i dobry zestaw AV+Firewall+piaskownica. Osobiście polecam.

 

Sprawa nr 2 - nie instaluj 2 antywirusów na raz - w systemie powienien jednocześnie działać tylko 1 antywirus - uruchamienie ich więcej na raz nie sprawi że będziesz bezpieczniejszy a co najwyżej może spowodować kłopoty bo będą sobie ich skanery wchodziły w drogę.

Weź pod uwagę licencję. To, że program jest darmowy wcale nie oznacza, że możesz korzystać z niego w firmie. Wspomniany przez Ciebie Baidu na to przykładowo nie pozwala.

Z darmowych wybór nie jest zbyt duży. Microsoft Security Essentials, immunet, albo właśnie Comodo. Wybrałbym tego ostatniego, ale wiele zależy od tego, kto będzie komputer obsługiwał. Jeżeli laik, to nie cały pakiet Internet Security, ale prosty w obsłudze antywirus.

Dwóch antywirusów czy dwóch zapór nigdy się nie instaluje. Niektóre instalatory nie pozwalają nawet na zainstalowanie się gdy wykryją konkurencje.

Co do wyboru, tak jak kolega wyżej zwracaj uwagę czy licencja zezwala na użytek komercyjny, czy tylko domowy.

No patrz, dopiero teraz doczytałem! A byłem pewien, że darmowe dla firm również!

Aten 360 IS również nie jest darmowy dla firm?

to chyba jednak zakupię coś komercyjnego…

ESET czy coś innego?