Który darmowy klient FTP?

(oprucz shareware’ów Total Commander i Flash FXP)

CuteFTP, SmartFTP, FileZilla, WS_FTP LE, AceFTP, CrystalFTP, Staff-FTP …

Którego programu do wysyłania plików na serwer FTP używacie/polecacie i dlaczego?

FileZilla, bo jest darmowa, łatwa w obsłudze, po polsku. A używam z przyzwyczajenia, nie szukam nic innego skoro coś mi wystarcza :slight_smile:

FileZilla nie da się ukryć że jest darmowy szybki jak dla mnie prosty w obsłudze i co fajne ma szybkie aktualizacje wersji :stuck_out_tongue:

FileZilla łatwo pozwala zdefiniować listy serwerów i loginy,dodać nazwę do każdego wpisu dla serwera,potem klikasz tylko nazwę i szybko się łączysz

FileZilla - darmowy, szybki, zapamiętuje parametry każdego połączenia z serwerem dla mnie prosty w obsłudze :smiley: POLECAM

A ja tak powiem: Total Commaner. Świetny do tego. :wink:

No wiecie co :roll:

Tylko Filezilla , bije na głowę wszystkich.

FileZilla - bajka :smiley:

Pytanie dodatkowe - gdzie FileZilla przetrzymuje plik z danymi kont FTP wprowadzonymi na listę stron?

Zaznaczyłem FileZilla, po prostu jest najprostsza i najlepsza.

Wcześniej używałem programu FileZilla jednak na kilku FTP’ach nie działał poprawnie - podczas połączenia nie mogła pobrać drzewa folderów czy coś. Od tej pory jako klienta FTP używam programu WinSCP + spolszczenie dostępne na stronie producenta (niekompletne, przetłumaczono 71% programu). Wg mnie taki klient FTP, który bazuje na 2 oknach (podobnie jak TotalCommander) jest o wiele wygodniejszy.

Gdybym nie musiał łączyć się z SFTP i SCP, tylko ze zwykłymi FTP’ami to zapewne używał bym zwykłego klienta FTP wbudowanego w jakiegoś menadżera plików.

@ duch.4.pl

Poszukaj w ustawieniach programu jakiejś ścieżki do pliku lub folderu z configiem programu i tam szukaj, możliwe też, że te dane są przechowywane gdzieś w rejestrze. Jednak o ile dobrze pamiętam to kiedyś w ustawieniach FileZilli widziałem ścieżkę do katalogu z konfiguracją.

A ja polecam CoreFTP. Bardzo prosty w obsłudze mimo że po angielsku.

Ja polecam Smart-FTP

FileZilla - darmowy, szybki, zapamiętuje parametry każdego połączenia z serwerem i oczywiście prosty w obsłudze:D