Który dla szkół?

Witam!

Do napisania tego tematu zainspirowała mnie dyskusja jaka rozgorzała wśród

internautów komentujących news’a dotyczącego Windows Vista w brytyjskich szkołach.

Otóż chciałbym Was zapytać: który (które) system (systemy) powinny być instalowane w szkołach? Miejcie na względzie, że sprzęt w Polskich szkołach nie jest specjalnie nowoczesny(delikatnie mówiąc). :smiley:

Z rodziny Windows do celów dydaktycznych w zupełności wystarczy leciwy już win 98 lub 2k, ale ze względów na to ze coraz więcej programów nie ma wsparcia w tych OS zalecany jest win XP i to w wersji professional ze względu na obsługę sieci.

Win XP pro + jakiś Linux

senshiro popieram

Krótka odpowiedź, windows Vista busines , :slight_smile:

aero

I wątpie żeby Vistę dźwignął :lol:

XP Prof.

Wiecie co? Niektóre komputery w mojej szkole nie udźwigną XP :smiley:

O Windows 2000 też bym się nie założył…

Ogólnie zgadzam się z senshiro

U nas też nie ma XP co najwyżej pulpit ma mniejszy z XP :smiley: nic więcej takto to cały 98, kiedyś instalowaliśmy tam z kuplami na paru kompach Linux-a bodajże Ubuntu czy coś podobnego. Ale i tak na dłuższą mete znowu wracaliśmy do 98 :frowning:

bynajmniej w mojej szkole system windows vista spokojnie ruszy :slight_smile:

A jeśli na innych maszynach w innych szkołach nie ruszy , to może jakaś dystrybucja linuxa by zaowocowała ??

nie zaowocuje, bo póki co tak jak przedmiot religia traktuje o “jedynej słusznej” religii, tak na informatyce używa się “jedynych słusznych” systemów.

taki program niestety. może kiedyś doczekamy się zmian.

W mojej byłej szkole prawie wszystkie komputery pozmieniali na MAC-i :o

Żeby Cię zaskoczyć, to powiem że u mnie na religii mówiliśmy nie tylko o katolicyzmie (omówiliśmy też buddyzm, hinduizm, islam, inne religie chrześcijańskie oraz wierzenia plemion afrykańskich), a w wielu (nie wiem jak wielu) szkołach na komputerach w pracowni oprócz jakiegoś Windowsa są wrzucone Linuxy (bo później lądują na politechnikach, gdzie bez Linuxa ani rusz).

Dyskutujcie sobie w tym dziale :stuck_out_tongue:

98 (3 lata bez formatu i problemów) Xp (kłopot dla nauczyciela Informatyki) Vista(marzenie polskich szkół)

u mnie w szkole jest 95, ale tych na 5 kompach rzeszta chodzi tragicznie na 98, gdzie przy włączonym exelu + IE się komp ostro przycina więc o jakiej kolwiek viscie czy XP nie ma mowy…

U mnie w szkole jest głównie Windows 2000 oraz XP Home.

Z Linuxów to Novell SuSE Enterprise oraz Aurox.

To fajne macie kompy… My mamy 256 sdram, karta jakaś zintegorwana i celek 1,4.

Szkoły powinny byc oparte na programach i systemach Open Source, cały tok nauczania powinien obejmowac System (Linux) Pakiety Biurowe (Open Office), Programy Int (Firefox, Thunderbird) itd, czas przeznaczony na nauczanie systemów/programów M$ nie powinien wynosić wiecej niz 25-35% czasu przeznaczonego na zajęcia informatyki

Death po informatyce podszedłem do faceta od infy i zpaytalęm się czy nie mogóby byc darmowych aplikacji typu OO i systemów typu Linux. Powiedział, że jest jeden problem - w szkole średniej będzie od cyznienia z M$ i powiedzą, że w gimnzajum nic nie było. :roll:

Więc tak: Czemu nie może być Linuxa w klasach 4-6? [gim. nie wiem] Bo w ych klasach ucymy sie łoperowac paintem oraz wordem i excelem ! U nas zakupili nowe kompy i monitory cacuszka niebo w gębie !