Który dysk 1TB

Witam. Mam dylemat z wyborem dysku 1TB.

  • Seagate 1TB Barracuda 7200.12, kod producenta: [sT31000528AS]

  • WD Caviar Black 1TB WD1001FALS kod producenta: [WD1001FALS]

  • Samsung SpinPoint F1 1TB kod producenta: [HD103UJ]

  • Hitachi DeskStar 7K1000.B 1TB kod producenta: [HDT721010SLA360]

Do tej pory zastanawiałem się nad Seagate i WD, lecz teraz wziąłem też pod uwagę Hitachi. Może ma ktoś mądra propozycję, który z tych dysków jest najpewniejszy tak by nie sypał z czasem bad sectorami.

Na dysku tym będzie system, czy głównie jako magazyn będzie traktowany?

Nie możemy podać lepszej propozycji, której nie wymieniłeś?

Będę używał jednego dysku. Seagate z tego co piszą jest “niby” najszybszy. Potrzebuję dysku pewnego, z racji tego raczej odpada seagate, i zostaje chyba WD i Hitachi choć są wolniejsze. Który twoim zdaniem wart jest kupna?

Hitachi sobie od razu odpuść, obecnie już nie liczy się zbytnio, poza tym ma aż 4 talerze po tylko 250GB.

Seagate miały problemy w serii 7200.11, wydaje się że 12 się im udała bo nie słychać zbytnio o masowych padaniach, na dodatek mają tylko 2 talerze po 500GB.

Samsung F1 podobnie jak WD Black mają po 3 talerze i są dość dobrymi dyskami, Black ma lepszy czas dostępu, F1 lekko szybszy.

Ale masz jeszcze Samsunga F2EG, który podobnie jak Seagate ma 2 talerze po 500GB, ale kręci się z prędkością 5400obr/min, a co za tym idzie jest wolniejszy, ale za to lekko mniej prądu ciągnie, jest cichy i zimy, a co za tym idzie można przewidywać jego dłuższą niezawodność.

Ale w sumie te 3 dyski (7200.12, Black, F2EG) są porządne, ja bym wybrał co tańsze (chyba, żeby zależało mi na prędkości, wtedy Seagate’a).

Zastanów się nad Samsung F2EG. Ostatnio zakupiłem taki tyle, że 500 GB. Cichy i chłodny. W tej chwili ma 26 C a w mieszkaniu bardzo ciepło. Dodam, że starsze dyski (jeszcze ata) mają w tej chwili 41-43 C. Kupiłem go ze względu na niezawodonosc, przynajmniej na razie otrzymuje pozytywne komentarze.

moim zdaniem seagate bedzie najlepszym wyborem ponieważ nigdy mnie nie zawiódła ta firma i wszystkie komputery jakie kupuje to właśnie z dyskami tej firmy i wszystkie do dzisiaj są sprawne ale to tylko moje zdanie

idealnie byłoby kupić 2 dyski i spiąć je w raid 0.

Właśnie napotkałem 2 różne testy dla tych dysków:

http://xbitlabs.com/articles/storage/pr … undup.html tutaj jednym z polecanych jest WD

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … /5636.html a tutaj Seagate

Co do seagata już nie mam takiego zaufania, z czasem zwalnia zauważalnie (po roku widać naprawdę różnicę). Na RAID 0 tez myślałem ale nie upchnę 2 dysków każdego osobno w SQD bez tego dysk za bardzo słychać.

Po dokładnym pomierzeniu obudowy upchnę jeszcze jeden SQD, będzie 2 x Seagate 500GB 7200.12 w RAID 0.

F3EG 500GB x2 RAID0 vs F3 1TB

które rozwiązanie daje wiekszą ciszę i lepszą kulture pracy ?

Ja również zdecydowałbym się na seagate…mam w domu 2 dyski zewnętrzny i wewnętrzny i od lat mnie nie zawiodły…

http://allegro.pl/item1152343255_wd_cav … ss_fv.html

Pozdrawiam

Nie widzicie, że to temat sprzed roku?