Który dysk twardy kupić?


(Jan Szatan) #1

Witam. Zastanawiam się nad dwoma dyskami:pierwszy, albo drugi. Z tego co widzę, to oprócz ceny niewiele się różnią. Możecie coś poradzić? Jestem otwarty również na inne sugestie (w granicach ~260 zł). Nie wchodzą w grę dyski Seagate, ponieważ mam z nimi bardzo przykre przejścia. Z góry dziękuję za pomoc.


(falcon89) #2

Dysk w wersji Black ma 5lat gwarancji i powinien być szybszy (zapewne będzie też głośniejszy i bardziej będzie się grzał).

Hitachi Deskstar 7K1000.C, 1TB


(Enzo1) #3

Teoretycznie wersja Black powinna być szybsza,lecz niestety tak nie jest.

Dysk EZEX jest bardzo szybki jak na HDD,szybszy niż dyski z serii Black.Szukaj w sklepach nowszej rewizji w której czas dostępu jest nieco mniejszy niż w 1 rewizji.


(falcon89) #4

EZEX jest to seria Blue (jest w pierwszym poście).


(Enzo1) #5

Tak, seria Blue.Dlatego napisałem że jest szybszy od dysków z serii Black.

Zresztą ten dysk jest dość często polecany na różnych forach komputerowych. :smiley:


(Jan Szatan) #6

A więc albo ten Black albo Hitachi. Nie chce mi się rozglądać za wyższą rewizją EZEX bo może go nie być w Krakowie, a tam mi najwygodniej zakupić. Dzięki za pomoc!


(Enzo1) #7

Zobacz tu http://dyski.cdrinfo.pl/dyski/1746-West ... 4-SATA-6Gb

Dysk EZEX będzie szybszy od Hitachi,który i tak został przejęty przez WD.Dokładnie produkcja dysków 3,5".


(Jan Szatan) #8

Zgodzę się, że jest on najszybszy z pośród wyżej wymienionych, jednakże martwi mnie gwarancja. 2 lata to jednak nie 5 albo nawet te 3.


(Depedro70) #9

Jeśli chodzi o przedłużenie gwarancji to oczywiście jest taka możliwość. Program taki to WD Care Plan rozszeszonej gwarancji,można dokupić go w czasie trwania gwarancji dysku i aktywować w ciągu 25 dni po zakupie.

http://www.arest.pl/produkt/95,,,,0,0,0 ... -do-3-lat/

Natomiast jeśli chodzi o jakość to sam używam WD od 2005 roku i jak do tej pory żaden nie uległ awarii,nawet z tych które sprzedałem.