Który dysk wybrać?

Witam! Mam problem, chciałbym kupić dysk 80GB SATA w cenie do 250zł, zastanawiam się nad tym lub tym, może polecicie coś innego?

PS. Słyszałem że SATA strasznie się psują, czy to prawda, brać ATA czy SATA?

Ja szczerze polecam ci ten dysk

kolejny mit

jeżeli twoja płyta główna obsługuje sata to bierz sata :slight_smile: jest po prostu szyszy

polecam brać ata czyli standard po co się męczyć. Polecam kucić sobie jakiś bardziej pojemny np 160 gb najlepiej baracuda

ja mam dysk segate co prawda 60gb ale jestem z niego zadowolony (wcześniej miałem maxtora 40gb i padł a to jedna z najlepszych firm-chyba)

ten twój segate ma więcej gwarancjii niz maxtor

ja bym brał segate ale zrobisz jak będziesz chciał

zobaczymy co na to inni

weź wytłumacz mi dlaczego tak sądzisz ? 8)

Jak dla mnie jak jest możliwość to tylko SATA. A z tych 2 dysków to polecam Maxtora 8)

Sata w wydajności nie wiele wnosi ale użyteczność znacznie większa. Bardziej cięki, dłużysz kabelek, brak zworek, wyjmowanie na gorąco (podczas pracy systemu)

SATA i z tych dwóch Seagate ze względu na gwarancje.

Myślę że sprawdziłeś opinie o nich w necie.

maxtor - najlepsze dyski na swiecie 8)

bierz segate jest o 2 db cisszy i o 4zł tańczy :!:

Seagate lub WD, maxtory głośno chodzą

siema, ja bym brał ten dysk Seagate 80GB SATA 7200 Obr. 8MB NCQ

poniewaz ma dłuższą gwarancje. Na wydajnosc bym nie patrzyl bo co by nie mowic to jakis innej firmy dysk o podobnych parametrach bedzie mial podobna wydajnosc. Ale najwaznejsza jest gwarancja bo co by nie pisac, masz zapewnione ze przez 60 miechow twoj dysk bedzie na gwarancji. Awaryjnosc dyskow to pojecie wzgledne. Ja mam maxtora ata 160GB i gwarancje na 36 miechow a jakos jeszcze na szczescie mi nie padl. A np. gdyby samsung ata 160GB byl nawet 30zl drozszy i nieco mniej wydajny a oferowal gwarancje na 60 miechow to wybralbym samsunga. Gwarancja robi swoje i jest moim zdaniem najwazniejsze, no chyba ze to Tobie jest obojetne. Narazie.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, chyba wezmę ten dysk: Seagate 80GB SATA 7200 Obr. 8MB NCQ.

Pozdrawiam! :slight_smile:

CZemu kolega proponował PATA z nie SATA to neiwiem, SATA - 150MB/s daje wieksze możliwości podczas łączenia dysków w RAID, można podłączać dyski na gorąco, no i masz duzo bardziej cienką taśme do dysku, co ułatwia przepływ powietrza w obudowie.

Wolałbym dołożyc te 100 zł i kupić większy dysk. Kto dzisiaj kupuje 80GB ??

Co do głośności dysku WD CAVIAR SATA, wcale niejest taki głośny, słychać go tylko podczas Włączania komputera gdy talerze startują, no i czasem głowice słychac ale jak podstawisz ucho i wlożysz głowę do obudowy :smiley:

Z wymienionych przez Ciebie wziąłbym jednak Maxtora:

http://www.sklep.proline.pl/shop.php?pr … 3038304d30

Wole już mieć krótszą gwarancje, a pewność, że dysk jest bardzo wysokiej klasy i długo będzie mi służył…

Co do propozycji o pojemniejszym dysku, też bym się zastanowił…jeśli masz jeszcze jakąś rezerwe gotówki, weź przynajmniej te 120GB…

No chyba, że masz drugi dysk w komputerze.

Cały czas się zastanawiam. O dysku Maxtor’a słyszałem bardzo dobre opinie, ale jest on trochę głośniejszy od Seagate, ma również większy czas dostępu. Nowy dysk chciałem wykorzystać na System i Programy (2 partycje), posiadam dodatkowo ten dysk ATA/100, na kupno większego dysku nie mogę sobie pozwolić bo planowałem jeszcze zakup nowej pamięci RAM oraz nowej obudowy.

Hohoh… Jak masz jeszcze dodatkowe 120GB, to w zupełności wystarczy dokupić 80GB.

Daje głowe, że nawet tego nie odczujesz…

Na prawde warto w niego zainwestować.

Poczytaj komentarze na dole:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9675

Ja osobiście wole dyski Seagate i wiem z doświadczenia że dyski z 5 letnią gwarancją nieważne jakiego producenta są bardzo dobrej jakości.

Dlatego wybór należy do Ciebie i tak jak pisałem wrzuć najpierw typy dysków do googli i poczytaj o nich.

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Mam jescze jedno pytanie, naszkicowałem w Paincie widok z boku na to co jest w środku mojej obudowy:

untitled2uy.png

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting

1 - Płyta główna

2 - Zasilacz

3 - Napęd #1

4 - Napęd #2

5 - Stacja Dyskietek

6 - Miejsce na dysk twardy

7 - Dysk twardy #1

Miałem kiedyś 2 dyski, gdy były umieszczone obok siebie osiągały bardzo duże temeperatury, osiągały nawet ~60 stopni (sprawdzane za pomocą HDDlife). Teraz gdy jest podpięty jeden dysk, ma on około 30-35 stopni. Jak zakupie nowy dysk jak go umieścić? Na rysunku jest trochę przekłamane, pomiędzy miejscem na dysk a stacją dyskietek jest około 2 cm, ale znajduje się tam ścianka je oddzielająca.

Aha jescze pod puszką na dyski znajduje się (na spodzie obudowy) głośniczek systemowy.

No, a jaki masz wybór?

Umieść go na miejscu oznaczonym numerem 6.

Dyski nie powinny się grzać.

I kupiłem!

Maxtor 80GB DMPlus9 SATA, narazie chodzi świetnie! :slight_smile:

Dzięki za rady!