Który Dysk Wybrać?


(Oskarekk2) #1

Witam Zastanawiam Się nad kupnem dysku 1 tb SATA , i interesują mnie 2 dyski :

http://www.x-kom.pl/p/40197-dysk-twardy ... -32mb.html

http://www.x-kom.pl/p/49389-dysk-twardy ... mb-gp.html

Co o nich sądzicie ? :slight_smile: .Jeśli chcecie mi zasegórować inny dysk to musi on być dostępny w sklepie x-kom , ponieważ tam i tylko wyłącznie tam kupie dysk :).


(Rura52) #2

Opierając się na własnym doświadczeniu mając do wyboru dyski o podobnych parametrach dwóch firm WD i Seagate. Wybrał był dysk drugiej firmy. Miałem do czynienia z wieloma dyskami firmy WD, w których dochodziło do uszkodzeń mechanicznych. Natomiast do dziś posiadam dysk twardy firmy Seagate o pojemności 1,2 GB który po podłączeniu dalej działa. Wybór należy do Ciebie... obie firmy są renomowane... obie udzielają gwarancji... ale tylko jedna informuje o żywotności swojego sprzętu. Zwróć na to uwagę. Pozdrawiam


(Jas162) #3

Ja bym dorzucił jeszcze taki: http://www.x-kom.pl/p/47472-dysk-twardy ... -32mb.html

Sam posiadam samsunga f3 500 GB i muszę przyznać, że jest szybki.


(Delphiss New) #4

Dokładnie. Samsungi F3 są ciche, szybkie i dobrej jakości także polecałbym właśnie F3.


(neo10) #5

Także polecam samsunga f3 lub WD ale z serii black... odradzam raczej green czyli ten który podałeś ewentualnie już blue aaks lepsze ;]


(jas_fasola) #6

Mogę powiedzieć że ten z 64MB cahce jest cichutki i szybciutki. Ostatnio taki wkładałem klientowi do iMaca 24" zamiast standardowego 320GB zresztą też WD. Ubuntu 64bit zainstalowało się szybciorem.


(Dwodnicki) #7

Samsungi F3 teraz są często polecane na różnych forach internetowych z zapytaniem o sprzęt komputerowy.

Popieram


(Monczkin) #8

insert12345 , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z zasadami języka polskiego. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978