Który dźwięk lepszy Realtek ALC88 czy audigy 2 ZS?

Witam

Chciałem spytać które rozwiązanie dźwiękowe będzie lepsze zintegrowana karta realtek ALC888 czy nie najnowsza już karta creative audigy 2 zs. System win7 64bit, zależy mi na jakości dźwięku. Słyszałem że zintegrowane karty nie odbiegają już tak jakością dźwięku jak kiedyś.

Właściwie teraz możesz odczuć różnicę tylko na głośnikach bardzo wysokiej klasy. Podłączając do kompa średni zestaw 5.1 nie zauważysz żadnej różnicy.

No ja mam dźwięk z wieży więc nie są to jakieś wysokiej klasy głośniki, czyli można zrezygnować z tego creative na rzecz ALC888 ? bo w tej chwili mam obie te karty bo integra obsługuje mi panel przedni w obudowie. Miałbym jeszcze pytanie jak podłączyć tuner TV do zintegrowanej karty aby był dźwięk bo w tej chwili mam go podpiętego pod creative.

Odsłuchaj i sam sprawdź czy będzie różnica, sam nie mam jakiś audiofilskich słuchawek tylko HD201 za ~100 zł, ale różnica A4 vs interga jest wyczuwalna. Osobiście A2 ZS bym się nie pozbywał, ta karta nie ustępuje praktycznie obecnym typu X-Fi.

http://allegro.pl/kabel-sound-blaster-x … 77876.html

Zmienić domyślne źródło dźwięku za pewne w opcjach tunera.