Który dźwięk lepszy Realtek ALC88 czy audigy 2 ZS?


(kriston) #1

Witam

Chciałem spytać które rozwiązanie dźwiękowe będzie lepsze zintegrowana karta realtek ALC888 czy nie najnowsza już karta creative audigy 2 zs. System win7 64bit, zależy mi na jakości dźwięku. Słyszałem że zintegrowane karty nie odbiegają już tak jakością dźwięku jak kiedyś.


(Xparanienormalnyx) #2

Właściwie teraz możesz odczuć różnicę tylko na głośnikach bardzo wysokiej klasy. Podłączając do kompa średni zestaw 5.1 nie zauważysz żadnej różnicy.


(kriston) #3

No ja mam dźwięk z wieży więc nie są to jakieś wysokiej klasy głośniki, czyli można zrezygnować z tego creative na rzecz ALC888 ? bo w tej chwili mam obie te karty bo integra obsługuje mi panel przedni w obudowie. Miałbym jeszcze pytanie jak podłączyć tuner TV do zintegrowanej karty aby był dźwięk bo w tej chwili mam go podpiętego pod creative.


(Michal Kolatek) #4

Odsłuchaj i sam sprawdź czy będzie różnica, sam nie mam jakiś audiofilskich słuchawek tylko HD201 za ~100 zł, ale różnica A4 vs interga jest wyczuwalna. Osobiście A2 ZS bym się nie pozbywał, ta karta nie ustępuje praktycznie obecnym typu X-Fi.

http://allegro.pl/kabel-sound-blaster-x ... 77876.html

Zmienić domyślne źródło dźwięku za pewne w opcjach tunera.