Który firewall zastosować?

Witam!

Moje pytanie dotyczy programu Antywirusowego Panda Platinium 9.Posiada on wbudowanego firewall’a.Ale dla zrozumiałych przyczyn wyłączyłem go,bo chroni mnie firewall z SP2.Panda natomiast informuje mnie komunikatem,że poziom ochrony mojego komputera jest średni.Gdybym uruchomił firewall’a od Pandy,to poziom ochrony byłby wysoki.W centru zabezpieczeń jest wszystko w porządku,firewall z SP2 współpracuje z Pandą.

Moje pytanie jest sugestywne i proszę o jakieś rady,którego pozostawić włączonego,bo dwa firewall’e nie mogą pracować razem.

Dzięki za porady.

WIN.XP.SP2.

Wyłączył bym systemowego a używał tego z pandy :wink:

Firewall systemowy jest firewallem tylko z nazwy. Jest to po prostu zbiór przydatnych dodatków, łatek… Jest potrzebny, ale nie do końca działa jako firewall. A firewalla Pandy nie wyłączaj :).

Tak właśnie jest ,ale jeżeli zainstalowałeś inna zapore to automatycznie wyłacza ona zapore systemową i w tej chwili korzystasz z zapory Pandy dopiero jak odinstalujesz to przełączysz sie na systemową

Dzięki za porady,poekperymentuje na obydwu,tzn.raz jeden firewall,a potem drugi i zobaczę,który jest skuteczniejszy.

Dzięki.