Który format muzyczny najmniej zajmuje i ma najlepszą jakość

Tak jak w temacie. Może być jedno albo drugie. Ale pozytywnie by było gdyby pliki zajmowały najmniej miejsca i miały najlepszą jakość. Aha i jaki program do konwertowania najlepiej gdyby można było konwertować całe foldery za jednym razem.

Między ilością miejsca,a jakością zawsze jest kompromis,tylko bezstratne formaty oferują najlepszą jakość,polecam format flac,jest bezstratny,a pliki zajmują średnio 20 mb,mp3 to małe pliki,bo większa połowa informacji jest wycinana,lepszy ze stratnych formatów jest jeszcze Ogg Vorbis,przy mp3 zależy to jeszcze od Bitrate,mp3 pozwala na zapis najwyżej 320 kilobitów na sek

A jakieś programy do konwertownia na tego flac i ogg?

Jak konwertujesz z mp3,to konwertujesz ze stratnej kompresji,ale są sytuacje gdzie zgrywasz oryginalną płytę CD,aby jej sobie słuchać i wtedy flac jest ok.

Szukaj Music Konwerter,itp.

Jednym z programów jest MediaMonkey,ma opcję zgrywania płyt CD do formatu flac

można spróbować Google

Ze swojej strony polecam program All Converter.

Bardzo duże możliwości konwertowania i ten program może również służyć jako odtwarzacz :slight_smile:

Cześć z tego co zauważyłem, to dobry stosunek jakość/wielkość pliku jest w formacie Ogg Vorbis. Do konwertowania używam programu FreeConverter --> strona programu

To wszystko zależy od sprzętu,im masz lepsze głośniki tym większe prawdopodobieństwo,że usłyszysz różnicę między mp3,a oryginałem

głośniki mam dobre ale chodzi mi o słuchanie na mp3 dysponuje samsungiem k5