Który geforce 8800 gtxwybrać?

mój sprzęt: AMD x2 3800 na płycie ASROCKa, 4 GB ram 533, wd raptor 150. Zależy mi żeby karta była cicha i się nie grzała przy max wydajności oczywiście:)

Myślałem o ASUS EN8800GTX 768 MB AquaTank ale podobno jest bardzo głosna,

nastepna propozycja to

GeForce 8800 GTX EVGA 768MB TV & 2x DVI (PCI-E) KO ACS3 ale podobno jest dość wielka i grzej się do 80 stopni.

Myślałem jeszcze o

GeForce 8800 GTX Point of View 768MB TV & 2x DVI (PCI-E),

a może macie jakieś inne pomysły??? Znacie coś jeszcze z chłodzeniem wodnym(w pakiecie:)?

PS prawdopodobnie będe też musiał wymienić zasilać bo mój 420 wat TRUST może nie nadążyć. Jakieś propozycje?

Z góry dziękuje:)

Ta… zamiast płacić 2500 zł za nową kartę graficzną lepiej kupić nowego kompa z grafiką, którą wykorzysta procesor… Nie wykorzystasz nawet 1/3 mocy 8800GTX z tym AMDkiem chyba, że naprawdę ostro go wykręciłeś w co wątpię - Asrock…

po 1 o/c procka wskazane do tej karty - ten co masz będzie ją przymulał

po 2 ten asrock może szybko wymięknąć z htt

po 3 ram niezbyt do o/c… jakoś ujdzie

po 4 w jakich rozdzielczościach grasz

po 5 chłodzenie wodne masz?

po 6 zasilacz :■■■■:

po 7 80 stopni jeżeli to stres to nie ma się czym przejmować

po 8 fundusz to około 2000zł ?

Jak ktoś napisze posta typu chce wymienić wiatrak na moim Core 2 Duo E4300, e tam po co lepiej kup sobie Q6800 razem z nowym komputerem.

Na co zmieniać? pewnie Core 2 Duo, 10 Gb ramu płyta na X38 (obowiązkowo asus/gigabyte z potężnym rurociągiem 20 kg do chłodzenia), 18 dysków, i elektrownia atomowa. Są gry w których c2d wysiada na 3,5 ghz, 8800gtx sam liczy fizykę i parę innych bajerów, to nie trzeba mieć 10 rdzeni od intela.

Jakiego masz tego asrocka?

Zasilacz Amacrox Frei Erde/Enermax 500/550, lub coś z 2 kw jak obiecywałem napisać.

Ale płytę i tak bym zmienił w tym zestawie na Abita Kn9.

Jak grafa ma być chłodna i ciacha to Msi na wodę

http://pclab.pl/art26121.html

jak ma być z konwencjonalnym to cokolwiek taniego lub z dodatkiem który odpowiada i tak są to karty ref więc nie ma różnicy w jakości.

Ha! pamiętasz!. Co by nie mówić o Tobi, to jednak słowny facet.

A na poważnie to masz racje wystarczyło by pewnie 450 W ale po co na styk, lepiej 500W.

Wracając do kolegi bestbart-a zasilacz absolutnie do wymiany, myślę że możesz sobie darować 8800GTX-no chyba, że chcesz szpanować na podwórku. Masz kasę kup zasilacz, kartę 8800GTS z większa ilością ram-u i bez przestojów tniesz we wszystkie gry z bajerami-rowerami. Oczywiście z zastrzeżeniem podanym przez CyraX-a kręcisz proca i pamięci byłoby dobrze jak by udało się 800MHz. Szczerze mówiąc jeżeli miałeś zamiar grać trzeba było kupić 2Gb 667@800 zamiast 4 Gb te 4Gb są do wykorzystania praktycznie w obróbce grafiki, filmów ale nie gier to na szczęście dopiero za parę lat-obym się nie mylił :stuck_out_tongue: .

Tobi, sam dość często polecasz wymienić cały sprzęt.

Zresztą - chyba zgodzisz się ze mną że Asrock + A64 x2 3800+ i 8800GTX brzmi śmiesznie?

Gdzieś już pisałem, jeśli w grę wchodzi o/c to na C2D jakiegoś + Abit AB9/Evga 650i Ultra. Jeśli nie to Abit KN9 + A64 x2 6000+ do tego, któryś z zasilaczy, które poleciłes (a co, 2kw - zawsze się przyda). Sensu zmiany dysków nie widze więc nie wiem po co wchodzisz w ten temat :wink:

Do tego procesor, przy którym karta będzie mogła rozwinąć skrzydła i dla mnie bomba. Zamiast kupować GTX’a można kupić GTSa + proc i płyta. IMHO to lepszy wybór - chyba że kolega planuje zmieniać w niedalekiej przyszłości wszystko poza kartą.

Jak ktoś ma coś na np S-A, a nowy proc kosztuje tyle co pół nowego komputera.

Jest X2 3800+, na Kn9 można go podkręcić.

Pamięć mam jeszcze w miarę.

Jeszcze nie wiadomo o ile pójdzie w górę…

W każdym razie płyta do wymiany na 100%.

Nic z tego nie jest kręcone bo się na tym nie znam:) procek chłodzony jest NOCTUA NH U12 f (coolerek zakupiony już przyszłościowo pod planowany szybszy procek:). WIelkie dzieki za wszystkie porady- jest nad czym pomyśleć:)