Który GTX 460 albo 5870?

Witam

Jak w temacie, odłożyłem kilka stówek i na czas zbliżającej się premiery BF3 postanowiłem wymienić grafikę i dokupić 2GB RAMu. Sprzęt jak z podpisu. Wiem że to się może nie opłaca ale:

po 1) nie mam 2 tys. złotych na nowy komputer

po 2) nie mam jakichś super wymagań, gra musi chodzić przynajmniej w 40-50 klatkach w med detalach

Na tym sprzęcie wyciągałem wszystko na full do tej pory, jednak powoli PC zaczyna kaszleć przy niektórych tytułach dlatego myślę że na kolejny rok warto jakąś lekką modernizację

Pozdrawiam

Jaki więc jest ten budżet?

Jeżeli budżet Ci na to pozwala to bierz Radeona (sam nie wierzę że to mówię bo osobiście wolę GFy :slight_smile: ) z bardzo prostej przyczyny - R5870 jest wydajniejszy niż GF460 zgodnie z rankingiem Benchmark.pl.

W sumie 800-900zł muszę zmieścić się z kartą i pewnie z zasilaczem(chyba żeby się jakiś dobry i tani trafił)

no i w przyszłości na kolejne 2GB Ramu bo teraz chyba mi funduszów zabraknie

Czekaj, czekaj… Przecież możesz sprzedać to co masz i emigrować na DDR3 i AM3+.

775 i DDR2 to stara platforma i nie warto już w nią inwestować - ba, pamięci DDR2 bywają już dwa razy droższe niż DDR3!

Zasilacz jest OK, jeśli celowałbyś w półkę wydajnościową klasy od Radeon 5770/GeForce 450 do Radeon 6850/GeForce 460

no nie wiem, wolałbym nie przenosic się na AMD bo nie dawno co proca kupiłem

poza tym nie mam pewności że ktoś kupi te części

idąc dalej, pisałem wcześniej że przez rok wszystko działało i hulało, dlatego też założyłem ten temat z myślą o najbliższym roku, nie chcę nic więcej. W przyszłe wakacje lub trochę później jak będzie kasiora to uzbiera się na cały, nowiutki zestaw

Tymczasem potrzebne mi jest rozbudować do max 900zł to co mam, żeby wszystkie nadchodzące tytuły( z BF3 i L.A Noire na czele) normalnie chodziły

Rok temu też mi odradzano kupno Q8300 na starą już wtedy LGA 775, jednak nie narzekam

pozdrawiam

Więc - sprzedać 4850 (ok. 2 stówy powinieneś dostać), dokupić drugą parę Patriotów (z tym niestety może być problem, szukałem kiedyś tego samego modelu), zakupić Radka 6850 (energooszczędność).

Za rok uzbierać na nowy zestaw na Sandy Bridge/AM3+ , DDR3 i coś z serii HD7xxx lub GTX6xx

I właśnie coś takiego mam w planach

Za rok kupić maszynę naprawdę fest a na razie tylko jakieś porządne części na zbliżające się premiery

Patrioty takie same już mam upatrzone na allegro(swoją drogą sporo ich) a tego Radka to myślę że gdzieś w fajnej cenie wyrwie.

Zasilacz tylko czy na pewno starczy?

Dodane 28.07.2011 (Cz) 21:35

no i jeszcze dochodzi kwestia producenta bo tych jest sporo

Do 6850 wystarczy spokojnie bo ma aż 350W mocy ciągłej ten modecom.

http://www.ceneo.pl/10994038

http://www.ceneo.pl/10649840

Tanie a z solidnym chłodzeniem.

gitara

super że zasilacz starczy

jeszcze jakbyś mógł jeszcze podać jakieś alternatywy w przypadku braku powyższych kart w sklepach w których będę się rozglądał

Dodane 29.07.2011 (Pt) 12:31

jeszcze pozostała mi jednak kwestia RAMów bo takich samych jak mam teraz nie kupię, są tylko zestawy 4GB

dodam że kupuje tylko w gral.pl bo mam najbliżej domu

Jeśli już to ta wersja DualHeatPipe :slight_smile: