Który HDD wybrać?

Zamierzam kupić nowy dysk twardy o poj. 500GB. Moja płyta to ASUS M4N68T V2, więc interesuje mnie SATA II/III.

W mojej okolicy jest sklep Sferis, więc chciałbym kupić coś z ich oferty.

http://sklep.sferis.pl/kategoria/309-dy … -sata.html

Który z tych dysków wybrać? Który jest najbardziej opłacalny? Mogę wydać do 180zł (ani złotówki więcej)

Moim zdaniem ten: HDD SAMSUNG 500GB HD502HJ 7200 SATAII 16MBCACH ASAP

Tak jak kolega wyżej.Zdecydowanie samsung.

A nie lepiej wziąść tego WD WD5000AADS? Ma 32mb cache

Również polecam tego Samsunga

Czyli biorę Samsunga

Nie wiem czemu bierzesz gorzej skoro masz lepsze alternatywy.

Za te same pieniądze masz tej samej prędkości dysk SAMSUNG i CAVIAR jednak nie wiem czemu nie chcesz 32MB cache. Dało by ci to wzrost wydajności o 50% przy operacjach na małych plikach oraz parę procent dodatkowej przepustowości ogólnego odczytu.

Ludzie radzą ale nie piszą dlaczego. Dziwne tak ufać komuś o kim nie ma się pojęcia co do jego znajomości podzespołów.

Nie znam się na tym, więc nie wiem co daje różnica pamięci cache. Po to napisałem na forum, aby poznać opinie osób, które prawdopodobnie mają większą wiedzę w dziedzinie HDD. Nigdy nie wiadomo do końca czy dana osoba ma rację, trzeba zaufać. Biorąc jednak pod uwagę, że tej samej porady udzieliły mi 3 osoby posłuchałem ich i kupiłem Samsunga.

Tak samo nie wiem czy mam wierzyć Tobie :slight_smile:

Wybór dysku jak najbardziej trafny, a te 32MB to między poślady może sobie wsadzić.