Który internet wybrać?

(Miszell15) #1

Witam

Już za tydzień kończy mi się umowa z siecią era , więc przyszedł czas na zmianę internetu na coś lepszego ,

i tak się zastanawiam jaki internet by mi przypasował ?

Do wyboru mam takie oferty :

,,Abonament Asternet'' (prawdopodobnie drogą kablową) 4 Mbit/s 56 zł 1rok (Instalacja 50zł , Aktywacja 50zł)

lub

,,Abonament Asternet radio" 1 Mbit/s 59 zł 1rok (Instalacja 249zł , Aktywacja 50zł)

info:

Internet ma mi służyć , do okazyjnego ściągania dużych plików(czytaj: od 2GB do 8GB), częściej tak pliki do 1GB, i częste oglądanie filmików na Youtube , ściąganie muzyki itp.

PS:W domu mam 2 komputery (PC i Laptop) i chciałbym mieć internet na dwóch kompach ,

1. takie jeszcze jedno małe pytanie :lol: ile średnio czasu by się ściągał plik o wielkości 1GB na łączu 1 Mbit/s ?

(Saeros) #2

Ok 2 godzinki, sam mam 1 Mbps :smiley: A jeśli chcesz internet podzielić cóż... przy 1 mega to w sumie nie ma co dzielić :wink:

(Miszell15) #3

dwie godziny to wcale nie taka tragedia więc, chyba wezmę tą radiówkę 1Mb , ale czekam na dalsze wypowiedzi :lol:

Pozdro

(Marjaan) #4

Brałbym tą czwórkę... radiówki stwarzają wiele problemów, najwięcej - gdy pogoda nie dopisuje... a zbliża się "zima"... :wink:

(Bartek12 32) #5

:-k 1GB na łączu 1Mbit/s na pewno nie ściągnie się w 2h! Mam takie łącze w domu i wiem, że 1GB ściąga się ok. 3-3,5 godz.!

Polecał bym Ci ,,Abonament Asternet'', bo za stosunkowo małe pieniądze masz szybkie łącze. Nie polecam internetu radiowego, ponieważ przy zakłóceniach zwalnia.

(Miszell15) #6

z tym że zwalnia itp. może macie racje :slight_smile:

ale jeszcze nie wiem jak to jest z tą kablówką, czy jak się zdecyduje na kabel to będę musiał cały czas siedzieć w jednym pokoju żeby korzystać z neta :lol: ?

czy jest jakieś rozwiązanie żebym miał dostęp w różnych kątach domu (poddasze , salon itp) ?

(Sandrok) #7

Tak wystarczy kupić router bezprzewodowy i masz neta gdzie chcesz .

(Bartek12 32) #8

Dokładnie router i kablówka to najlepsze rozwiązanie. [-o<

(Jerzyjerzyjerzy) #9

jak masz do wyboru lacze kablowe i radiowe, to zawsze bierz kablowe. to jest zasada zasad. zawsze o tym pamietaj.

a nie mozesz miec np. jeszcze neostrady? wprowadzili teraz nowe lacze (10 mbit np).

(Miszell15) #10

No raczej nie mogę mieć Neostrady ponieważ rok temu przeniosłem telefon domowy do ERY , a słyszałem że jak się niema telefonu domowego w TP to oni nie podłączają internetu ... (no chyba że się z tym mylę ? :smiley: )

(Kpc21) #11

Przeniosłeś telefon domowy do Ery, ale ciągle masz linię TP. Nie wiem jak z Neostradą, ale na pewno możesz założyć np. Erę Domową albo Orange Freedom.