Który internet z sieci telefonicznych najlepszy

(Slq Babe) #1

Witam. Koleżanka wybrała sie na studia i chciała by mieć internet na stancji na lapciaku. I nie wie który internet z sieci telefonicznej wybrać.

Internet wiadomo nie ma służyć do ściągania plików itp. gg/skype(jeśli sie da w ogóle na telefonicznych netach)/cos poszperać po necie.

Ja kompletnie sie nie orientuje w tych internetach z sieci telefonicznych.

Czy jest któryś który wybija sie ponad pozostałe sieci jeśli chodzi o działanie internetu. ?

W Gdańsku głównie będzie z tego korzystne ale wiadomo ze fajnie by było jak by działało i na jakimś 'zadupiu'.

Z góry dzięki za odpowiedź.

(Sebastianchrzan) #2

to ci chodzi o bezprzewodowy?Jeśli tak to Play lub Era

(Slq Babe) #3

taktak dokladnie bezprzewodowy.

(kk23) #4

Cenowo chyba najlepiej wybrać Play. Problem może niekiedy stanowić w tym wypadku zasięg, najlepiej samemu sprawdzić dostępność :arrow: http://internet.playmobile.pl/maps/

(Moja Poczta7) #5

Plus :arrow: iPlus

(system) #6

Witam

Wymienię może od miejsca pierwszego do ostatniego /w przypadku studenta - duży limit mała kasa/

1. Play Online - no wiadomo 10 GB za 75 zł to niejest źle, ale jest wielkie ale ... po pierwsze w takich miastach dużo studentów korzysta z Playa i dlatego np. zamiast 1 Mb będzie 215 kbit/s, a po drugie na "zadupiu" nie będzie działać.

2. Orange (Multimo) - o ile Orange ma słabe stawki/limity, o tyle operator działający na ich nadajnikach Multimo ma dość dobre stawki (zobacz więcej na multimo.pl), niestety tu też jest wielkie ale ... po pierwsze o ile w samym Gdańsku może uzyskać średnio 3-4 Mb/s o tyle już na wsi będzie działać dość słabo (słaba prędkość + rozłączanie neta), a po drugie Orange (Multimo) stosuje kompresje, czyli zdjęcia będą słabiej wyglądać niż przy innym łączu.

3. Era - działa ona teoretycznie najlepiej ze wszystkich sieci (czyli możesz dość swobodnie działać w mieście i na wsi), ale nie wiem czy spodobają Ci się ceny.

4. Plus - w mieście działa idealnie (nawet z śr. prędkością 6 Mb/s), niestety na niektórych wsiach jest jeszcze GPRS, czyli możesz sobie iść, zrobić kawę i wypić ją i może strona ci się załaduje.A, no i oczywiście te limity ...

Tak to wygląda.

(Moja Poczta7) #7

Wszystkie bezprzewodowe są do dupy bo mają limity transferu danych.

(Kpc21) #8

Jeżeli koleżanka nie będzie ściągać plików, limity transferu nie powinny być przeszkodą.

Teraz największy zasięg ma Orange, bo oprócz HSPDA obsługuje dodatkowo technologię CDMA, która przeznaczona jest tylko do Internetu.