Który kabel jest lepszy do połaczenia telefonu z komputerem

Cześć,

Który kabel CA-42 czy DKU-5 jest bardziej odpowiedni do połączenia telefonu Nokia 6070 z komputerem?.

Lepiej kupić oryginalny kabel CA-42 lub DKU-5 firmowany przez Nokie ( cena sięga k/200 zł ) czy może być zamiennik do 50 zł?.

ja kupiłem do swojej n6230i kabel dku-2 na allegro za bodajże 7 zł i przy pierwszym użyciu ułamał mi się bolczyk, którym blokował kabel przy telefonie, ale kabel dalej działał bezproblemowo tylko, że musiałem go cały czas trzymać przy telefonie.

Po paru miesiącach kupiłem nowy dku-2 na allegro za hmm chyba 8 czy 9 zł i do dzisiaj działa bezproblemowo :slight_smile:

Wg mnie nie warto przepłacać za orginalny kabel.

Ja mam zamiar kupic kabel DKU-5 za 25 zł w sklepie nie na Allegro. I własnie się zastanawiam bo chwile temu czytałem że kabel CA-42 działa tak w kratkę. Z jakiego jeszcze najlepiej korzystać oprogramowania?. Oryginalnego Noki czy tego co jest dołączone na CD do kabla?.

A czy korzystanie z kabla - czy to oryginalnego Nokii czy tym bardziej zamiennika nie wpływa na gwarancje - że korzysta się z kabla można utracić gwarancje?.

ja do kable nie dostałem zadnej płytki.

Korzystam z nokia pc-suite, które miałem z telefonem tylko, że musiałem ściągnąć nowy sterownik do kabla ze strony nokii, bo kabel nie chciał działać na sterowniku z płytki

Wziołem na próbe taki kabel jak DKU-5 nie oryginalny i przyznam że lipa. Kabel nawet nie chciał się zainstalować w systemie XP, niby są driver’y na CD dołączone do kabla ale żadne nie współgrają z tym kablem. Także że te kable są różne. Chodz musze pochwalić że w NOKII 600 kabel działa mi bez zarutów.

ściągnij ze strony nokii