Który kierunek studiów lepszy i na jakim wydziale?

Witam.

Za tydzień kończę matury i przymierzam się do rejestracji itp rzeczy na uczelniach. Zauważyłem, że na PW kierunek: Automatyka i Robotyka jest na dwóch wydziałach: Elektrycznym i Inżynierii Produkcji. Czym różnią się te wydziały? I na którym jest lepiej się kształcić?

Mógłby mi ktoś jeszcze wyjaśnić co można robić po mechatronice a co po automatyce i robotyce? ;>

Czekam na odpowiedź :wink:

Pozdrawiam, Mav.

poszukaj forum o tym w googlach, napewno duzo wiecej się dowiesz :wink:

i pamiętaj jedno, idz tam gdzie chcesz, nie kieruj sie oczekiwaniami innych bo szkoda życia, taka prawda lepiej robić to co się lubi niż zmarnować te 5 lat swojego życia na nauce czegoś na siłę :wink:

pozdrawiam

Studiuję mechanikę IV semestr i ze mną chodzi kolega który również studiuje 2. kierunek Automatyka i Robotyka. Z jego opowieści wnioskuję że Automatyka i Robotyka jest łatwiejsza (być może wykładowcy są łagodniejsi), lecz nie mam wątpliwości że kolega ten jest ogromnym kujonem i średnia zawsze 5,0 i na dodatek pobiera dwa stypendia naukowe. Czego o sobie ja nie mogę powiedzieć bo męczę się na tym kierunku ale na czystko przechodzę na szczęście :slight_smile: Plusem tych studiów (kierunku) jest pewna i dobra praca bo brakuje inżynierów po mechanice.