Który laptop lepszy?

Tak jak w temacie, który laptop lepszy?

http://allegro.pl/item252761487_compal_ … a_wys.html

http://allegro.pl/item250459871_hel80_c … _wawa.html

najbardziej mnie ciekawi jak waszym zdaniem wypada ich wydajność i funkcjonalność, i proszę napiszcie coś o ich grafice.

Pozdrawiam

brałbym lapa spod pierwszego linka - lepszy proc - choć gorsza grafika.

duuużo lepsza grafa, w benchmarkach ~4 krotnie

Ja brałbym zdecydowanie tego drugiego , co z tego że w pierwszym laptopie procek jest lepszy skoro w tym drugim i tak jest bardzo dobry , a jeszcze do tego ma dobrą kartę graficzną a nie tam jakieś zintegrowane badziewie. Bierz tego drugiego a nie będziesz żałował

Dzięki za rade… lapa potrzebuję jedynie to programów graficznych i .cad a nie do gier… minusem drugiego lapa jest troszke stara już platforma która obsługuje max 2gb ram…

dlatego bierze tego 1 :-).

uważasz że grafika z pierwszego lapa wystarczy do moich potrzeb? grafika w nim bierze mb z ramow, nie spadnie wydajność kompa?

wystarczy w zupełności. ta grafika nie nadaje się do grania. chyba że pracujesz z programami wspierającymi sprzętowy opengl (w co wątpię, bo na kompa miałbyś na pewno więcej kasy :P)

Z tych dwóch lepiej nr.1. Grafa wystarczy…

…ale cad… nie lepiej kupić coś z większą rozdziałką?

może i lepiej, niestety nie mam tyle kasy żeby sobie na to pozwolić, a potrzebuję dobrej i jednocześnie wydajnej maszyny. Dlatego muszę wybrać jednego z tych dwóch laptopów.

Za jednym przemawia grafika, za drugim nowsza platforma… eh, ciężki w sumie wybór