Który laptop warto kupić

(system) #1

Po wielu poszukiwaniach znalazłem 3 najlepsze moim zdaniem oferty laptopów. Ma on byc przeznaczony do grania a także służyć jako centrum rozrywki multimedialnej w domu. Więc tak:

1 propozycja: http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_15_4/875552_notebook_hp_dv5-1040ew.aspx

Bardzo mi się podoba jego wygląd, parametry też ma nie najgorsze, ale przydałby się jeszcze tuner TV (czy istnieje możliwość dokupienia samego tunera do laptopa? Bo jeśli tak to problem mam rozwiązany) Cena trochę wysoka. Budżet mam do 3k. Może trochę z hakiem.

2 propozycja:http://allegro.pl/item431373980_compal_jhl90_p8600_4gb_250gb_gf9600_512_wxga_mont.html

Laptop prawie idealny. Widzicie w nim jakieś wady za tą cenę? Jedynym minusem jest brak systemu operacyjnego i oprogramowania, ale wiem że przez to cena jest niższa. Wolałbym jednak mieć już wszystko gotowe do działania. I nie jestem przekonany do kupowania tak drogiego sprzetu przez internet.

1. propozycja: [http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus/Uniwersalnosc__optymalne_serie_do_domu_i_biura_A8_F3_Z_X_A6/seria_F3__doskonaly_stosunek_wydajnosc_/_cena/seria_F3S__wydzielone_uklady_graficzne/Asus_F3SG_AP149C_Blu_ray/pelny,id,58869/](http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus/Uniwersalnosc optymalne_serie_do_domu_i_biura_A8_F3_Z_X_A6/seria_F3 doskonaly_stosunek_wydajnosc_/_cena/seria_F3S__wydzielone_uklady_graficzne/Asus_F3SG_AP149C_Blu_ray/pelny,id,58869/)

Ten laptop spełnia moje wymagania i jest tańszy,lecz chyba do gier jest trochę słabszy od pozostałych. Mam rację? Chyba że różnica będzie prawie nie zauważalna. Wtedy go biorę.

Jak myślicie, który powinienem wybrać? proszę o pomoc w wyborze i na rozwianie moich wątpliwości które pozostawiłem przy każdym modelu. Z góry dziękuję za pomoc.

(zaklik) #2

Ja bym brał Asusa . 4Gb ramu , blu-ray - chociaż ten Hp-ek ma lepszą grafikę . Zależy do czego używasz komputera . Jak do gier to bierz HP a jak głównie do przeglądania internetu itp. to ASUSA .Co do Compala - różne opinie chodzą - osobiście bym nie brał .

(rgabrysiak) #3

Wg. mnie z podanej trójki najlepiej wygląda lapek HP. Może nie ma blu-ray jak ASUS ale ma od niego lepszą grafikę czego właśnie oczekujesz. Co do Compala ma całkiem fajne parametry jednak dokupienie do niego systemu podniesie nieco jego cenę.

(Tomulus2) #4

na pewno nie Asusa, zastanawiałbym się między HP a Compalem, Compal jest mocniejszy i ma lepsza matryce (przez którą osobiście wziął bym właśnie go), HP jest nieco słabszy ale to HP :wink: więc wybór należy do Ciebie :wink:

(MaRa) #5

Co do tunera TV- bez problemu można kupić pod USB czy PC Card.

HP można rozszerzyć do 8GB RAMu, widocznie ma nowszy chipset. I ma nowszy procesor- mimo takiego samego zegara będzie nieco szybszy i bardziej energooszczędny. Jedyny problem dostrzegam w pamięci RAM (1+2GB)- w tej konfiguracji nie uruchomi się tryb dwukanałowy i komputer będzie trochę wolniejszy. Ale zawsze można dokupić kość 2GB, są już całkiem tanie, będą jeszcze tańsze. U sprzedawcy komputera może się nie opłacać, bo wsadzi nową a starą schowa do kieszeni :shock:

(Filipsko) #6

To ja się podłącze z podobnym pytaniem... Notebook do grafiki do 2000 zł, zależy mi na procesorze o taktowaniu 2 Ghz i wyżej (niekoniecznie 64 bity) i jakaś całkiem dobra karta graficzna - ale bez rewelacji :slight_smile: zastanawiałem się o acerze 5630, ale on ma jakąś kartę graficzną intela, a co do tego to mam duże watpliwości.

(Adalbert) #7

http://allegro.pl/item431944230_compal_ ... ifi_n.html

Lepszy procesor, 2GB RAM (prawdopodobnie szybsze niż w HP i na razie wystarczy, w razie czego zmieniasz na 2x2GB), szybszy dysk, lepsza matryca, mocniejsza bateria, zdecydowanie cena z systemem niższa.

Jak dla mnie wybór jest oczywisty: Compal. :slight_smile:

(system) #8

Orientujesz się może ile kosztuje dodatkowe zainstalowanie systemu operacyjnego?

(zaklik) #9

Zależy jaki chcesz mieć system . Linux darmowy , Windows Xp 238 zł , Professional 383 zł , Windows Vista Home Basic 251 zł , Home Premium 301 zł , Ultimate 551 zł (wszystkie ceny z http://www.agito.pl)

(Adalbert) #10

Chcesz aby Ci w sklepie zainstalowali na tym Compal'u jakiś system, czy sam chcesz kupić system i samemu zainstalować?

(system) #11

Najlepiej w sklepie. Wysłałem maila do sklepu na allegro do którego podałeś mi linka i otrzymałem taką odpowiedź:

Czy to nie za drogo? W innym sklepie na allegro podali mi takie ceny jak przedstawił zaklik + instalacja gratis.

(Adalbert) #12

Jaka Vista?

(system) #13

Nie zapytałem o konkretną wersję. Tylko o Vistę. W innym sklepie otrzymałem odpowiedź że Vista basic kosztuje 249 zl. A tutaj nic więcej nie napisali. Dlaczego tak drogo?

(Filipsko) #14

COMPAL :expressionless: 0.o ?

Parametry jak na cenę wyglądają bardzo ciekawie, ale co to jest za firma?

(rgabrysiak) #15

Zobacz:

(mati75) #16

hp albo compal bo asus jest już stary.

(Filipsko) #17

Raczej wolałbym poznać Wasze zdanie. Czy warto kupić takiego notebooka, czy nie ma problemu ze wsparciem, gwarancją. Czy lepiej kupić laptopa pod bardziej znaną marką.

@mati75

HP podobno strasznie się grzeją i są awaryjne.

(Adalbert) #18

Jeżeli pytasz o nasze zdanie, to jest ono podzielone. Ja jestem w tej grupie użytkowników uważających, że warto kupić Compal'a (oczywiście zależy do czego, ale tak ogólnie to warto). A jest druga, która prawdopodobnie ze strachu/niewiedzy/niepewności/przekonania o słabszych częściach nie poleci/kupi Compal'a. Wiadomo, nie ma laptopów bez skazy, ale Compal jest imo w lepszej części stawki (szczególnie biorąc pod uwagę wyposażenie). Poczytaj recenzje na notebookcheck.pl

(mati75) #19

na amd tak, a na intelu nie spotkałem się jeszcze.

(Filipsko) #20

Dziękuję za Twoją wypowiedź :slight_smile: Czytam sobie recenzje różnych Compali. No i zależnie od modelu widzę duże zróżnicowanie w jakości obrazu na monitorach poszczególnych modeli... Niektóre mają wyniki całkiem dobre, lepsze niż markowe laptopy, a niektóre mają wady typu złe odwzorowanie kolorów.

Potrzebuje mojego laptopa głównie do grafiki. Można więc "zaufać" takiemu compalowi :slight_smile: ?