Który lepszy: Iphone 3G 16GB czy Samsung Omnia?

Z reguły tylko przeglądam to forum, ale jak zobaczyłem wypociny tego dziecka iPofree to aż się zarejestrowałem ( nie mam nic do dzieci, każdy miał kiedyś 11 lat :lol: ).

Ale od początku:

Powiem krótko.spb mobile shell - dziękuję za uwagę.

Mam płacić ciężkie pieniądze za to,żeby jeszcze instalować dodatkowe, podstawowe wręcz funkcję?Odpowiadam na kontrargument,że SPB też trzeba instalować.Nie trzeba, interfejs Omnii jest stosunkowo domyślny jak na Windows Mobile, a SPB po prostu sprawia prace na Omnii jeszcze przyjemniejszą.

Owszem ma.Jeden porządny program zamiast tysiąca śmieci.

Ależ oczywiście, jak używasz romu z wrzesnia zeszłego roku,to coś może mulić.Po raz drugi powtarzam, SPB mobile shell miażdży Twoje jabłuszko.

Na nowszych softach bateria trzyma do 5-6 dni przy średnim używaniu.

Do autora temat.

Wybór zależy od tego, do czego potrzebujesz telefonu.Jeżeli tak jak iPofree jesteś uczniem podstawówki lub gimnazjum, zależy Ci na “szacunku” u kolegów, chcesz żeby laski sikały na widok logo z jabłuszkiem, telefonu używasz wyłącznie do smsów i rozmów, śmiało kupuj Iphone’a, bo potencjału Omnii po prostu nie wykorzystasz.Prawda jest taka,że to produkt stworzony stricte pod rynek amerykański, dla ludzi, którzy oczekują od urządzenia wyłącznie prostej rozrywki.

Jeżeli natomiast zależy Ci na eleganckim telefonie, na który chciałbyś pracować w plikach offfice’a, organizować sobie pracę, mieć nieograniczone możliwości personalizacji, przydatne aplikacje (rozpoznawanie tekstu to po prostu poezja), a także chcesz mieć po prostu w domu mały komputer, śmiało kupuj Omnie :slight_smile:

O dotyk się nie martw, wystarczy odpowiednia kalibracja i gra gitara.

Serdecznie pozdrawiam!

IamLegend , nie zgodzę się z tobą… miałem MDA Vario (HTC Wizard) i XDA Exec (HTC Universal) i teraz mam iPhone i przyznaje że bardziej się opłacało wywalić 900zł na iPhone niż 600zł na XDA Exec :stuck_out_tongue:

fakt, WM potrafi dużo ale jakoś iPhone mi bardziej pasuje niż poprzednie telefony… pewnie przez MultiTouch, 3.5calowy ekran, przyjemne wchodzenie na internet przez WiFi? (na XDA Exec przy Operze 9.5 przeglądając internet po prostu się męczyłem, z Vario to samo :stuck_out_tongue: ) no i ogólnie fajnie się go używa, ładny z zewnątrz jak i w sofcie a nie kanciasty WM :stuck_out_tongue: jedyne co było lepsze w palmfonach to to, że był na nich CorePlayer i że były głośne jak nie wiem co a iPhone standardowo mnie nie budził :smiley: (trzeba było podziurawić tą osłonkę na głośniku która blokuje kurz itd. ale nic się nie dzieje bo głośniczek jest bokiem, jak w n-gage cls :stuck_out_tongue: ) no ale jakość muzyki jest lepsza w iPhone :smiley: nie jest raczej dla takich co puszczają muze z fona przez głośnik bo z niego ledwo co słychać :stuck_out_tongue: (po przeróbce jest już normalnie ale przerobić można tylko 2G :wink: może w 3G jest lepszy głośnik, nie wiem, nie porównywałem :wink: )

mogłem kupić omnie, ale wybrałem iPhone i nie żałuje

IamLegend - znasz kogoś mądrego, który buduje arkusze kalkulacyjne na telefonie komórkowym? Może jeszcze chcesz na komórce mieć zaawansowaną obróbkę grafiki, rendering 3D, autocada, konwersję video czy cokolwiek jeszcze?

MIałeś w ogóle iPhone’a w posiadaniu a nie tylko oglądałeś go u kumpli z podstawówki czy gimnazjum?

Podejrzewam, że nie.

Napisałeś, ze Omnia ma nieograniczone możliwości personalizacji, jakbyś miał iPhone’a wiedziałbyś, że właśnie iPhone ma takie możliwości - możesz w nim zmienić cokolwiek chcesz jeśli potrafisz.

Ale oczywiście większość krytykantów biadoli, że iPhone to szmelc bo nie jest na ich ukochanym microshicie oparty tylko na czymś zupełnie innym, z którym wczesniej nie mieli kontaktu i boją się, nie potrafią nic z nim konkretnego zrobić.

Telefon ma być przede wszystkim wygodny w codziennym użytkowaniu - net, poczta, muzyka, ewentualnie oglądaniu filmików, gry. Do tego iPhone jest wręcz idealny ze swoim multitouchem, któego jakości i prostoty obsługi nawet nie wolno porównywać z taka omnią…

Omnia multitoucha z prawdziwego zdarzenia mieć nie bedzie.