Który lepszy laptop

Mam pytanie. Czym się różnią te laptopy i który jest lepszy?

  1. http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_15_4/875436_notebook_asus_f3sg.aspx

  2. [http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus/Uniwersalnosc__optymalne_serie_do_domu_i_biura_A8_F3_Z_X_A6/seria_F3__doskonaly_stosunek_wydajnosc_/_cena/seria_F3S__wydzielone_uklady_graficzne/Asus_F3SG_AP149C_Blu_ray/pelny,id,58869/](http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus/Uniwersalnosc optymalne_serie_do_domu_i_biura_A8_F3_Z_X_A6/seria_F3 doskonaly_stosunek_wydajnosc_/_cena/seria_F3S__wydzielone_uklady_graficzne/Asus_F3SG_AP149C_Blu_ray/pelny,id,58869/)

Ten drugi ma 4gb a ten pierwszy 3gb ten drugi ma napęd blu-ray a ten pierwszy DVD Super Multi Drive

  1. Różnią sie ilością zainstalowanej pamięci w pierwszym masz 3GB w drugim 4GB

  2. W tym laptopie z komputronika jest napęd optyczny combo Blu-ray ROM + DVD+/-RW DL

Reszta podzespołów jest taka sama więc nie będzię róznicy wydajności między nimi.

Te dwa notebooki róznią się:

  • ceną (2799zł/2999zł)

  • pamięcią operacyjną RAM (3GB/4GB)

  • napędem optycznym (Blu-ray/nagrywarka DVD

Ja bym brał ten pierwszy zaoszczędzisz 200 zł jak ci zależy na Blu-ray to bierz ten drugi, pamięcią operacyjną się nie kieruj bo Windows Vista obsługuje tylko 3GB :expressionless: . Ja mam w Toshibie 4GB RAM-u a Vista widzi te 4GB ale obsługuje tylko 3GB :expressionless: .

No co ty za herezje głosisz Vista 64 bity Business obsługuje do 120 GB ramu, a Zwykły home do 8. Wystarczy po prostu 64 bitowy system.

Jak masz kasę to bierz tego drugiego.

dybos ten co oferuje Asus to wersja Windows Vista Home Premium 32bit (a nie 64bit) i on obsługuje 3GB nie więcej :stuck_out_tongue:

Tak masz rację, ale jak ma kasę to nie niech bierze tamten na razie mu więcej, niby nie potrzebne, ale za rok przeinstaluje sobie system i nie trzeba będzie zmieniać po roku laptopa. :slight_smile: :slight_smile:

ja mam ten z vobisu, ale za tą cenę nie opłaca się go teraz kupować lepiej coś na centrino 2

Zerknij TUTAJ w porównaniu do Twoich:

  • procesor lepszy

  • wyjście HDMI

  • sieć 802.11 N

  • Blu-ray

  • mniejszy dysk

> minusem nie jest wielkość ram bo teraz ceny tego podzespołu są śmiesznie tanie

> kamerka może być minusem jeżeli planujesz jej używać

Ale karta graficzna trochę słaba.

Przypatrz się tym co Ty zaproponowałeś :slight_smile: :glupek2:

Zanim coś napiszesz pomyśl 2 razy i popatrz dobrze :slight_smile:

loss ,

podaj budżet na lapka, bo żaden z nich nie jest super wydajność/cena :x

podaj budżet na lapka to ci wskażemy lepsze od tych które podałeś :wink:

Tak jak kolega wyżej napisał określ się co do ceny i ewentualnie do jakiś podzespołów jakie chcesz.

A w między czasie zerknij [TUTAJ](http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus/Cyfrowy_Dom seria_A7_W1_W2_G1_G2_M50/51_S/K_X55SV/G2_i_G1_M50/51_S/K_i_X55SV serie_dla_graczy/Asus_M51SN_AP112C_T5850_15_4_GF9500_2GB_250GB_VHP_/pelny,id,58962/) :slight_smile:

weź mnie nie rozwalaj :x

za 3200zł masz takiego lapka:

http://allegro.pl/item432112296_compal_ … wsxga.html

który ma lepszego proca, więcej ramu, lepszą matrycę (można wziąć tylko WXGA+), większy, szybszy dysk i pojemnijeszą baterię :wink:

oczywiście to był pierwszy lepszy jaki spotkałem na allegro.pl, bo na stronie Exelabs można złożyć lepszego w tej samej cenie - również Compal’a JHL90

Ale nie wiem czy zwróciłeś uwagę ja nie daje linków do Compal`i bo nie trawie tej firmy (moje subiektywne odczucie).

Ram to nie problem teraz ceny są wręcz śmieszne.

Nigdy się nie zastanawiałeś dlaczego te laptopy są takie tanie? Różnice w ich odpowiednikach Toshiby, HP, Asusa czy innej firmy nie jednokrotnie są o 1/3 większe (albo i więcej). Jeżeli myślisz, że to tylko wina marki to jesteś w błędzie.

Poszukaj laptopów nie z allegro bo nie każdy lubi/chce tam kupować sprzęt o większej wartości.

Forum to nie blogasek do wyrażania czy się czegoś nie lubi czy lubi, tylko miejsce gdzie poleca się konkretne rozwiązania.

Toshibe i HP produkuje Compal nie wszystkie modele ale część robi, różnica w cenie HP, Toshiby czy innego masz na za zainstalowany system zazwyczaj jest to nie najtańszy Windows, dodają myszki, torby za darmo tego nie dostajesz, dodatkowe niby darmowe oprogramowanie też się samo i za darmo nie napisało, a że pisze Toshiba to czemu by jeszcze za prestiżową markę nie wybrać klientowi z kieszeni, dalej w Polsce dzieje się jak po upadku socjalizmu, jak to ludzie kupowali sprzęt np Sony, bo takie znane na świecie, a polskie telewizory Elemisa na dobrym kineskopie Philipsa nie pasowały.

Nie wiem czy zauważyłeś ale poleciłem “konkretne rozwiązanie”. Każdy może wyrazić swoją opinię - moja jest taka a nie inna.

Wiem o tym, że Compal robi podzespoły np do Tośki to i tak nie zmienia faktu, że są podzespoły są lepszej jakości i gorszej. Koncern VW posiada Audi i Skode - które auto byś wybrał? Tak samo/podobnie jest z laptopami wykończenie, styl i jakość użytych materiałów się różnią. Wracając do ceny nie do każdego laptopa masz torbę, myszkę czy inne badziewie dodane podobnie z systemem (prawdopodobnie podane przeze mnie laptopy nie posiadają tych gadżetów). Poza tym zawsze możesz zwrócić się do producenta/dystrybutora laptopa z prośbą o zwrot kasy za windowsa - nieprawdaż? Krótka piłka - za coś te znane marki są cenione na świecie - i myślę, że nie jest to cena.

P.S.

Nie twierdzę, że te laptopy to złomy i samo zło. Zapewne producent ma flagowe modele które mają wszystko naj (nie jestem pewien ale prawdopodobnie) mówię tylko, że różnica w cenie to nie tylko marka i dodatki to jest - design, warunki gwarancji np dor-to-dor, zastosowane części i zapewne wiele innych czynników powodujących ten wzrost ceny.

tak, ale my jesteśmy tutaj, żeby doradzić najlepsze rozwiązanie a nie twoje widzi misi :expressionless:

aha, czyli Compal robi kilka modeli rożnych części, jedne dla HP, Toshiby itd. (te lepsze według ciebie) a jedne dla swojego flagowego (gorsze)produktu JHL90? :x

no proszę, nie rozwalaj mnie :x

jak możesz poprosić o zwrot kasy za preinstall’owanego Win’a?? :expressionless:

no masz rację, za znaczek :x

a i dla gwarancji door-to-door (która i tak jest zbyteczna, bo ciężkie usterki są wysyłane i tak do siedziby firmy) kupisz 2-3 razy gorszego lapka, bo ma znaczek Toshiby czy HP na obudowie? :x

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … a+Windowsa niby się da, ale 2 przypadki to trochę przy mało, poza tym jest z tym trochę problemu. :slight_smile:

Jeszcze co do porównania do samochodów, jakbym miał nieograniczony/duży fundusz, to brałbym Audi, ale biorąc pod uwagę wydajność/cena to wziąłbym Skodę, bo na dobre Audi mnie nie stać…

wracająćcdo tematu to chciałbym przeznaczy na laptopa do 3300 z hakiem. Chciałbym żeby miał dobrą kartę graficzną do nowych gier i wyjście TV-out. To tyle jeśli chodzi o jakieś szczególne wymagania.