Który model nawigacji do 250 zł

Witam. Ponieważ do tej pory nie miałem okazji korzystać z nawigacji samochodowej a przymierzam się do jej zakupu proszę o pomoc w wyborze urządzenia. Przeczesując internet wpadły mi w oko następujące modele:

1.Lark 35.7

2.Lark 35.6

  1. GoClever 3540

  2. GoClever 4340

  3. Mio 300

  4. Tom Tom Start IQ.

Co byście mi polecili?

GoClever a jak masz miejsce na szybie i 50zł więcej to model 5066.

Jak wspominałem nie mam praktycznego doświadczenia z nawigacjami i wydaje mi się że ekran 5" będzie za duży do samochodu osobowego? Po za tym mam jeszcze taką wątpliwość dotyczącą odbiornika GPS. Polecany przez Ciebie model jest wyposażony w odbiornik Mediatek natomiast reszta wymienionych urządzeń w SiRFStar III czy to nie przemawia na ich korzyść?

SiRFStar III to najlepszy układ do nawigacji. Mimo to że w GoClever 5066 nie jest on zamontowany to i tak ta nawi dobrze sobie radzi. Poczytaj opinie o tych modelach, czy są wygodne w obsłudze, ale Larki to taniocha więc ja bym na niego nawet nie spoglądał. Kiedyś dodawali tą nawi do neostrady. Ekran 5,0 jest większy od 4,3 a więc łatwiej sobie trafić w odpowiednią opcje w menu nawigacji. Nie trzeba używac rysika jak w modelach 3,5 i czasami w 4,3cala. Jeśli twój samochód jest niezbyt duży to ekran 5,0 za bardzo bedzie zasłaniać widocznośc w przedniej szybie i wtedy rzeczywiście lepiej mniejszy ekran. Na internecie jest dużo testów nawigacji gps, polecam przejrzeć kilka i wybrać odpowiedni dla siebie model.

Ja mam od 1,5 roku Larka 35.4 i nie narzekam - MapaMap jest całkiem przyzwoita i bardzo wygodna w obsłudze. GoClevera i jego programu nie znam, ale jeden znajomy mówi, że jest trochę bardziej skomplikowany w obsłudze niż MapaMap.

Zależy jakie oprogramowanie, jakie mapy będą wgrane. Jak na obu wgrałbyś np. Automape 6.2 to obie nie różniłyby się niczym pod względem trudności obsługi.