Który netbook - Acer czy Toshiba?

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem netbooka.

Pod rozwagę biorę dwa urządzenia.

  1. Acer Aspire One 722
  1. Toshiba NB550D

Który netbook uważacie za lepszy i na który powinienem się zdecydować ?

Proszę nie brać pod uwagę ceny.

  1. Acer Aspire One 722

Dlaczego akurat ten ?

Proszę podajcie jakieś uzasadnienie, plusy i minusy.

Acerek jest nieco lepszy (większy cache na procesorze), do tego jest nieco większy, ale zależy wszystko od zastosowań :wink:

C-50 to C-50, procesor w obu jest identyczny, więc i w ilości pamięci podręcznej nie ma żadnych różnic, jak to zasugerował kolega wyżej.

Jak dla mnie, Toshibe dyskwalifikuje rozdzielczość 1024 x 600, w pionie to trochę mało i będzie bardzo niewygodnie. Tak wiem, że to 10,1’’, ale Acer Aspire One 522 , który ma identyczną przekątną ekranu (parametry również), pracuje w rozdzielczości 1280 x 720.

Także moim zdaniem powinieneś wybierać pomiędzy Acerem Aspire One 522 (10,1’’ 1280x720), a Acerem Aspire One 722 (11,6" 1366 x 768). Parametry identyczne, także jedyne kryterium to wielkość ekranu jaka Ci pasuje.

No właśnie, co dokładnie powoduje niska rozdzielczość w pionie ? Okna będą zniekształcone, ucięte, czy po prostu będzie wyświetlana mniejsza zawartość np. plików w folderze ?

Czy jest to zauważalna różnica w porównaniu z rozdzielczością 1366 x 768 jaką oferuje Acer AO722 ?

Pytam, ponieważ nie miałem doświadczenia z w/w rozdzielczościami i matrycami.

Jeżeli macie swoje inne propozycje co do netbook’a o podobnych parametrach to bardzo proszę o podanie :wink:

Mniejsza zawartość, sporadycznie niektóre programy mogą się nawet nie mieścić. Zresztą, ustaw sobie na obecnym monitorze choćby 800x600 i sprawdź. Moim zdaniem, 720px w pionie to minimum do przyjemnej pracy (czyli właśnie np. Acer AO 522).