Który notebook lepszy pod vistę

Acer AS 5104WLMi

Ekran: 15,4" 1280x800 Procesor: Turion 64 X2 TL-56 2,2

Wielkość dysku: 160GB	Wielkość pamięci RAM: 1GB

Napęd optyczny: DVD RW	Waga: 2,82kg

System operacyjny: Vista Home Premium	Sieć bezprzewodowa WLAN: b/g

Karta graficzna: ATI Mobility Radeon X1300

Nr producenta: LX.AX80X.401

czy

Acer AS 5613ZWLMi

Ekran: 15,4" 1280x800 Procesor: Core Duo T2080 1,73

Wielkość dysku: 120GB	Wielkość pamięci RAM: 1GB

Napęd optyczny: DVD RW	Waga: 2,77kg

System operacyjny: Vista Home Premium	Sieć bezprzewodowa WLAN: b/g

Karta graficzna: nVidia GeForce Go7300

Nr producenta: LX.AGQ0X.098

komputer głównie do tzw. zastosowań biurowych - dlatego staram się wybrać jakiś sprzęt do 3 tys.

co myślicie o moich propozycjach, którą byście wybrali albo macie jakąś odrębną propozycję

Witam.

Wg. mnie ten drugi zestaw jest spoko, sam polecam Ci akurat 2 zestaw :wink:

z jakiś szczególnych względów?

Wg. żaden, Acery przeraźliwie się grzeją, więc jak będziesz miał mocną grafikę to przy całodziennej pracy jeszcze Ci się stopi.

Ja bym proponował Fujitsu siemens amilo pro v3545

http://www.allegro.pl/item194410134_ami … w_vhb.html

Moim zdaniem firma znacznie lepsza, a viste dostaniesz razem z lapem, musisz tylko poszukać

Złączono Posta : 15.05.2007 (Wto) 20:37

b-i-g przestudjuj jeszcze tę stronkę http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-kar … 174.0.html

wg mnie rownież 2 jeśli już miałbym wybierać. jeśli chodzi o biuro to intel zawsze lepiej się sprawował. Amd bardziej pasuje do multimediów. swoją drogą czy grafika do biura musi być tak dobra :slight_smile:

w nawiązaniu do poprzedniego posta dobrym wyborem był by również jakiś sprzęcik od fujitsu.

A może zamiast “gotowca” firmowego jakiś składaczek? Np kadłubek Asusa:

Core 2 Duo 7400 2,16MHz, Sygate 160GB SATA, z kartą ATI Radeon X1600, 2GB Ram, wszystko na szynie 667 MHz, cała masza złącz zewnętrznych: 5xUSB, eSATA i nowy standard ExpressCard zamiast “pcimci”?? Mało pamięci? To jeszcze dysk w kieszeni na eSATA, są już 200-ki. Po co bulić za firmówkę skoro bebechy i tak z Chin z tych samych fabryk?? Jedyny mankament to dysk z obrotami 5400. Ale już wchodzą “pod strzechy” te na 7200. Na tym sprzęcie można robić wszystko z grafiką i filmami. Obróbka DV na DVD to czysta przyjemność popatrzeć jak śmiga.

Czasem warto pomyśleć niż iść na gotowca

Ja proponuje drugi zestaw, ponieważ sam takowy używam. komputer wcale się nie grzeje jakoś specjalnie, ma całkiem przyzwoite podzespoły np dysk Hitachi po upgradzie ramu do 2048 sprzęt jest bardzo wydajny. Mankamentem jest dosyć kiepskawa obudowa :? Ale i tak polecam.

@Mareckimt

to ma być notebook i nie jaka super maszyna tylko kompik do komfortowej pracy za rozsądną cenę

co do grzania to raczej dotyczy starszych modeli

nawet na stronie co podał SzymSzejdi piszą, że aż tak się nie grzeją

popytałem znajomych i też nie mają z tym problemu

nie za wysoka jakość obudowy w tych notebookach jest mi znana, ale komp będzie głównie stać na biurku

głównie chodzi mi o wydajność(stosunek ceny do wydajności w acerach jest najlepszy), której nie mogę przetestować

gdy podawałem te 2 zestawienie cena była podobna, teraz ten drugi można nabyć za 300zł mniej + wasze opinie więc chyba na niego się zdecyduje

Ja jestem jak na razie zadowolony!

Pozdrawiam