Który operator ma najciekawszą ofertę internetu pre-paid?

Tak jak w temacie, potrzebuję jakieś alternatywy i poszukuję internetu na kartę pre-paid(bez abonamentu), którego operatora wybrać? Dodam, że używam internetu w dwóch miejscach i w jednym łapę zasięg 3G a w drugim tylko EDGE. Posiadam modem dwu-strefowy i jak na UMTS mi net nie chodzi to na CDMA przełączam ale z tego co się orientuje to Orange i Plus umożliwiają tylko dostęp przez CDMA, czy jest ten zasięg również możliwy z karty pre-paid czy takie opcje są wyłącznie w abonamencie?

Orange na kartę, zmieniasz plan na orange free na kartę i doładowujesz np. 50tką. Masz prócz 50 zł dodatkowe 2gb w prezencie na internet.

Potwierdzam. Sama ostatnio na wyjazd potrzebowałam jakiegoś w miarę taniego dostępu do sieci. Kupiłam starter Orange za 20 zł i już na start miałam ponad 1GB transferu + 20 zł do wykorzystania.

Ale Wy chyba piszecie o internecie w komórce? A mi chodzi o internet na kartę do laptopa. A jak z tym orange jest chodzi w technologi CDMA czy te opcje tylko w abonamencie są?

Nie. Katrę włożyłam do modemu i korzystałam z internetu na laptopie.

A tu już Ci nie powiem. Po prostu podłączyłam modem i działało. Transfer jaki udało mi się uzyskać to ok. 1Mb/s, co mi w zupełności do tego do czego potrzebowałam internetu wystarczało.

Ja polecam PLAY miałem dobre 2 lata jak dobrze pamiętam za 30zł dostaje się 2GB i dodatkowo te 30zł do wykorzystania 3gr/100kb :smiley: a zapomniałem jest to internet WCDMA albo HDSPA w zależności od zasięgu.

Nic do Playa nie mam, ale u nich niestety jest problem z zasięgiem. Tam gdzie kożystają z roamingu Plusa nic nie zwojujesz.

No nie wiem ja korzystałem z Playa w wielu miastach i miejscowościach, na wsi zasięg był mniejszy ale zawsze był

nigdy mnie nie zawiódł więc polecam dalej :stuck_out_tongue:

roaming plusa przez 3G - na telefonie śmiga całkiem dobrze…

Jakiś czas temu ze znajomym porównywaliśmy oferty i Play miał zdecydowanie najgorszą, oferował prędkość transferu jedynie do 1 Mbit/s (teraz widzę do 2 Mbit/s) podczas inni oferowali do 4 Mbit/s, najlepszą wtedy ofertę miał Plus ale już nie pamiętam w czym była jego przewaga.

Znajomy tak w ogóle zanim zaczęliśmy analizować oferty to najpierw się pokusił i wziął na próbę neta z Play i był baardzo zawiedziony jak zobaczył jak to chodzi (zależało mu głównie na video rozmowach przez skype) - strony wczytywały się wieki i mimo bardzo dobrego zasięgu w dużym mieście rzadko kiedy był ten 1 Mbit/s, na drugi dzień pojechał i zrezygnował z tego.

Ja nie miałem neta w kompie to podłączałem komórkę do niego przez kabelek usb i miałem zasięg edge. Mimo wszystko wykrywał mi telefon jako 640kbps, nie prawie 300 jak ma edge.