Który port mam przekierować?

(Laudzin) #1

mam wewnętrzne ip, mogę przekierować 1 port,który mam wybrać zeby działał i na gry sieciowe i na programy p2p**** ,ma to być tcp czy lepiej udp.Chce żeby był to taki port którego używają wszystkie gry sieciowe(większość) i programy p2p.Myślałem nad **** 5739 udp **** bo to jest port pes 4 w która chce grać nie tylko przez hamachi.będzie on dobry dla innych gier i p2p?,zakładająć,że będe mół jednocześnie mieć włączone tylko jedną rzecz na tym porcie ****. w teście emule pokazuje mi test tcp failed**** ,to jak odblokuje port 5739 udp to high id nie dostane? :frowning:

(Szymszejdi) #2

Każda gra korzysta z innego portu więc to się raczej nie uda, chyba że przed graniem będziesz zmieniał ten port. TCP to są połączenia wychodzące a UDP przychodzące, wszystko zależy od tego jakich portów potrzebuje gra/program. W większości programów P2P można samemu ustawić na jakim porcie ma program działać

(Adrian) #3

co ty piszesz człowieku?????????????

TCP to sa porty które mają kontrolę przepływu a UDP nie mają i to jest podstawowa różnica - jak nie wiesz to nie pisz...